שתף קטע נבחר

רוצח ילדיו הואשם: "עונש מוות היה מפחיד אותו"

איתי בן-דרור הואשם ברצח שלושת ילדיו, עומר, רוני ואור. כתב האישום מתאר באופן מצמרר כיצד לקח אותם למספרה, למסעדה ולקרקס - ואז רצח אותם בעשרות דקירות סכין. אחיותיה של האם סיפרו: היא בוכה, מתפרקת"

"יש רוע אמיתי בעולם". כמעט חודש עבר מאז נמצא איתי בן-דרור בדירתו בנתניה, כשלצדו גופות שלושת ילדיו הקטנים - עומר, רוני ואור. למרות שטרם נקבע אם מי שרצח באכזריות את שלושת ילדיו בדקירות סכין כשיר לעמוד לדין, הגיע הבוקר (יום ב') איתי בן-דרור לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה - שם הוגש נגדו כתב אישום.

 

  • לקריאת כתב האישום המלא נגד איתי בן-דרור - לחצו כאן

  

התובעת בתיק, עו"ד תמי זנגו, כתבה בכתב האישום כי הזוועות שביצע בן-דרור, בן 38, תוכננו על-ידיו עוד בתחילת יולי האחרון ולכן ביקש לבלות עם ילדיו באותו סוף השבוע שבו רצח אותם, שבו חל גם יום הולדתה של גרושתו, לילך.

 

בהמשך, מתואר כיצד שלב אחר שלב ובדם קר נערך בן-דרור לביצוע הרצח. הוא רכש סכין חדה לחיתוך בשר שאורך להבה 18 סנטימטרים, וימים אחר כך קנה גם סכין קצבים שהסתיר מעל המקרר שבמטבחו. כדי לאטום את פיהם של ילדיו בזמן הדקירות רכש גם דבק-נייר.

 

במהלך אותו חודש קנה בן-דרור כמות גדולה של כדורי שינה והרגעה ומשקאות אלכוהוליים, שבאמצעותם ניסה להתאבד אחרי הרצח.


לילך שם-טוב, גרושתו של בן-דרור, בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

 

באותו יום שישי ושעות אחדות לפני הרצח, יצאו בן-דרור ושלושת ילדיו מדירתו בנתניה. תחילה הלכו עם הבת, רוני, למספרה ועשו לה פן. אחר-כך הלכו הארבעה ל"קפה לונדון" במדרחוב בנתניה, ובשעות אחר-הצהריים סיימו את הבילוי המשותף בקרקס אירופה שהופיע בעיר.

 

הסעודה האחרונה: קינוח ב"מקס ברנר" לפני הרצח

עם תום ההופעה, הלכו בן-דרור וילדיו לארוחת ערב במסעדה, ואחר-כך אכלו קינוחים בקפה "מקס ברנר". הבילוי האחרון של הילדים הסתיים ב-19:30, אז הגיעו בני המשפחה לביתו של האב, החליפו בגדים והתארגנו לשינה.

 

לפני שנכנסו למיטה, הספיק בן-דרור לרסק כדורי שינה בכוסות "אייס תה" ששתו לפני שהלכו לישון. עומר ואור נרדמו כל אחד על מזרון בחדרם המשותף, ואילו רוני הלכה לישון על המזרון בחדרו של אביה - שכעבור זמן קצר שתה שני בקבוקי בירה.

 

על-פי כתב האישום, מיד אחר כך ובסביבות 21:00 "נטל הנאשם כדור אחד מסוג קלונקס (כדור הרגעה). הוא ניגש למחשבו ובדרך באינטרנט היכן ממוקמים כלי הדם הראשיים בגוף הדם, על-מנת שדקירותיו יביאו למותם של הילדים במהירות".


בן-דרור וילדיו. עשרות דקירות בבטן ובחזה (רפרודוקציה: דורון גולן)

 

בהמשך, מפרט כתב האישום באופן מצמרר את שלבי ביצוע הרצח. "סמוך ל-22:45 נטל בן-דרור את הסכין ונכנס לחדר שבו לנו עומר ואור. הוא סגר את התריסים, נטל מגבת, כיסה את פניו של אור ודקר אותו בבית החזה ובבטן כ-29 דקירות. אור ניסה להתגונן מתוך שינה, וכך נגרם לו גם חתך בשורש כף היד הימנית. בסיום, וידא הנאשם כי אין לאור דופק".

 

מיד אחר כך, פנה בן-דרור בקור רוח לרצוח גם את בנו השני. "הנאשם הלך לשירותים, נטל משם מגבת, שב לחדר וכיסה את פניו של עומר במגבת. הוא דקר אותו בסכין 38 פעמים בחזהו ו-16 פעמים בבטן. גם עומר ניסה להתגונן מתוך שינה, ובשל כך נגרם לו גם פצע דקירה בשוק השמאלית".


קברי הילדים. האב בדק באינטרנט את מיקום כלי הדם (צילום: עידו ארז)

 

את מלאכת הרצח המזעזעת סיים כשדקר אחרונה את הבת, רוני. "הנאשם כיסה את פניה של במגבת ודקר אותה בסכין 70 דקירות בבית החזה ובבטן. רוני ניסתה להתנגד מתוך שינה למעשיו של הנאשם והזיזה ראשה מצד לצד, וכך נגרם לה גם פצע חתך באמה השמאלית".

 

הסב חשש - וחשף את הזוועה

עם השלמת רצח כל ילדיו, לקח בן-דרור את גופות השלושה והניח אותן על מזרן. הוא כיסה אותן בסדין, ולקראת 02:00 באותו הלילה שתה בירה ו-וויסקי וחתך את פרקי ידיו. סניגורו, עו"ד רן אלון, העיד כי אחר כך פנה בן-דרור "לישון עימם, תוך שהוא מחבק ומנשק אותם כל הלילה".

 

כתב האישום מתאר כי שעות אחר-כך, בסביבות 09:00, התקשר אביו של בן-דרור אליו וביקש ממנו לקחת את שלושת נכדיו לאכול עמו ארוחת בוקר. בנו השיב לו כי הם ישנים ולכן אמר לו שלא להגיע לדירתו. שעתיים אחר כך, "סמוך ל-11:00, התקשר אביו של הנאשם בשנית והנאשם מסר שוב שכולם ישנים. תשובת הנאשם, עוררה את חשדו של אביו ומיד בסמוך לכך הגיע לדירה וגילה את האסון המחריד".

 

"אדם שפוי לא עושה דברים כאלה"

זמן קצר לאחר הגשת כתב האישום, אמר אלברט, אחיה של הגרושה לילך ודודם של רוני, עומר ואור כי "אנחנו יודעים עכשיו שהוא תכנן את האירוע הזה לפחות חודש לפני. זה מה שמעיד כי הוא שפוי. גם המחשב שלו מלא נתונים שמראים שהוא הלך לבדוק איך לבצע את הרצח".

 

האח אמר כי "אם הרוצח היה יודע שצפוי לו עונש מוות, הרצח הזה היה נמנע. הוא פחדן ולא ניסה להתאבד, לא במקרה הזה ולא בקודמים. היו לו כבר שישה או שבעה ניסיונות התאבדות שבאף אחד אחד מהם הוא לא הצליח. הייתי רוצה שיהיה במדינת ישראל עונש מוות. זה הדבר היחידי שימנע את הרציחות הבאות. הורים שיידעו שצפוי להם עונש כזה יחשבו פעמיים, אז לא תהיה להם פריבילגיה להיכנס למוסד כזה או אחר".

 

אחותה של לילך, גליה, אמרה: "כיצד יכול אבא לדקור את הילדים שלו 36 פעמים? זה אדם שפל שנקמה והיא בלבד הייתה מה שהנחה אותו. אנחנו יודעים שזה הולך להיות קשה אבל חייבים להיות חזקים. מדובר באדם שפוי שיכול לעמוד לדין. אין לי מושג למה צריך לקחת להסתכלות פסיכיאטרית אדם כל כך שפל".

 

האחות התייחסה גם למצבה של לילך ואמרה כי "מאוד קשה לה. היא נמצאת אצלי בבית כשהיא מתפרקת, בוכה וצורחת. אין לי תשובות ולכן אני לא יודעת מה לענות לה. אדם שפוי לא עושה דברים כאלה. הוא רצה נקמה ולכן עשה את זה ביום ההולדת שלה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתי בן-דרור
צילום: אבי מועלם
שני אחיה של האם, לילך
צילום: ירון ברנר
מומלצים