שתף קטע נבחר

זירת הקניות

בשורה לנופשים: הקץ לתשלום בחוף צאלון בכנרת

איגוד ערים כנרת פתח את חוף צאלון מחדש - ללא תשלום עבור כניסה וללא דמי חניה. כעת, במטרה להיאבק בדמי החניה הגבוהים בחניונים, חונכים היום עוד מהלך: קו הסעה בחינם, שייצא מטבריה לחופים ויאפשר להיכנס לכנרת ברגל ללא תשלום

חוף צאלון בכנרת, שהופעל עד כה על ידי מפעיל פרטי, נפתח השבוע מחדש על ידי איגוד ערים כינרת ללא תשלום וללא תשלום עבור דמי חניה, כך נודע ל-ynet. פתיחתו של חוף צאלון הינו חלק ממהלך מקיף אותו מבקשים לקדם באיגוד, במטרה להפחית את דמי הכניסה בחופים.

 

במסגרת המהלך הוחלט באיגוד לסייע לציבור להימנע משימוש בחניוני החופים ולחנוך קו הסעות מיוחד, ללא תשלום, שייצא החל מסוף השבוע הקרוב מטבריה אל חופי הכנרת. קו ז יאפשר לנופשים להיכנס ברגל מבלי לשלם, זכות שהיתה שמורה עד כה רק להולכי רגל אמיצים.  

 

הקו שנחנך תחת השם "סובב כנרת", יחל לפעול מיום חמישי הקרוב (19 באוגוסט) וייצא בתדירות של אחת לשעתיים מהעיר טבריה לכיוון החופים. באיגוד מציינים כי לאורך כל הקו ניתן יהיה להשאיר כלי רכב מבלי לשלם, או לחילופין בתשלום מופחת, בהשוואה לתשלום היומי הגבוה הנגבה בחניונים בכנרת.

 

באיגוד ציינו כי בחודשים הקרובים יקודמו גם הקמתם של מגרשי חניה בקרבת החופים, שיאפשרו להחנות את הרכב ללא תשלום ובמרחק הליכה סביר וכך להיכנס לחוף ללא כל עלות. 

 

כמו כן, לפני מספר חודשים הגישו באיגוד בקשה למשרד הפנים ולמשרד התחבורה לשינוי חוק העזר, במטרה להסדיר את תעריפי דמי החניה בתוך החופים.


מסלול עוקף חניונים. אגם הכנרת (צילום: גילי אליהו) 

  

ההסעה: שלב בדרך להחזרת הכנרת לציבור

יוסי ורדי, יו"ר האיגוד, אמר היום כי ההסעה מהווה "שלב ביניים, בין הוצאת מפעילי החופים הקודמים לבין מימוש חזון 'החזרת הכינרת לציבור'. השלב הזה מחייב אותנו כבר היום, לאפשר לנופשים המעוניינים ליהנות מהאגם הלאומי ליישם זאת עם אפס עלות מצידם".

 

באיגוד ציינו כי לרשות נופשים המעוניינים להשאיר את רכבם בסמוך לקו עומדים מספר מתחמים ללא תשלום - המכילים מקום עבור מאות כלי רכב. כך למשל במתחם בית בנדל בצמח, בכפר נחום, בדרום טבריה מול חוף גיא, במתחם נוסף  מול חוף שקמים וכן במתחם הסמוך לקבר רבי מאיר בעל הנס. 

 

הקו החדש ייצא מטבריה בכל שעתיים, בין השעות 8:00 בבוקר ל-22:00 בלילה ויקיף את הכינרת פעם מצפון ופעם מדרום בכבישים 90 ו-92. הקו יפעל בתקופת עונת הרחצה בסופי השבוע, חמישי-שבת וכמו כן גם בתקופות החגים.

מידע נוסף ניתן לקבל במוקד ערים כינרת - "כוכבית כינרת": כוכבית 55477. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוחזר לציבור? הכנרת
צילום: יוסי ארן
נאבקים בתעריף הגבוה בחניונים.אנשי האיגוד
צילום: יעל סלע, רשות ניקוז ונחלים כנרת
קו ההסעה החדש
צילום: רשות ניקוז ונחלים כנרת
מומלצים