שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ועדת המדרוג עיגלה פינות, 'מבט' נכנסה לטבלה

  בניגוד לכללי הוועדה, אושר תיקון בדיעבד של מדידת הרייטינג, כדי להכניס לטבלת הצפייה את מהדורת "מבט" של ערוץ 1

  הוועדה הישראלית למדרוג מעגלת פינות. בניגוד לכללי "הפינה" במדידת הרייטינג, לפיהם ניתן לבקש מראש שלא למדוד מקבצי פרסומות או חלקי מעקב בתוכנית - עד 19 דקות ו-59 שניות - כדי שלא יכנסו לטבלת הצפיה היומית, כופפו בוועדה את הכלל.

   

  אנשי הערוץ הראשון ביקשו השבוע שלא להכניס לטבלת המדידה את עשר הדקות הראשונות של מהדורת מבט ששודרה בערב שני. בשל טעות בחישוב, העבירו מהערוץ לוועדה את הנתונים לוועדה למדרוג, בקיזוז מספר שניות נוספות, כלומר יותר מהקיזוז המותר, מה שהפך את המהדורה לקצרה מ-20 דקות המחויבות לצורך מדידה. וכך, כנהוג על פי כללי המדידה, לא נכללה מהדורת "מבט" בטבלת הרייטינג.

   

  כשהתבררה הטעות, ביקשו אנשי הערוץ לתקנה, ובוועדה למדרוג החליטו לאשר את הבקשה מכיוון שמדובר במדידה ידנית ולא אלקטרונית כבשאר גופי השידור - ולכן יכולה להתרחש "טעות אנוש" בחישוב השניות.

  הבעיה היא, שמדובר בעבירה על הכלל לפיו "על פי החלטת ועדת מחקר - תיקונים והכנסת פינות בדיעבד לא יתקבלו".

   

  גורמים בענף סיפרו ל-ynet כי לא ברור מדוע תיקנו את הטעות, במיוחד לאור העובדה שהערוץ הראשון איננו ערוץ מסחרי, ולא היה קורה דבר אם מהדורת החדשות לא היתה נכנסת לטבלת המדידה.

   

  יו"ר הוועדה למדרוג, יפעת בן-חי שגב מסרה: "לא היה שום שינוי בכללי העריכה. היתה פעולת התאמה מצד הנהלת הוועדה בין הפלייליסט הידני שהגיש ערוץ 1 ובין השידור המקורי. היה פער של שמונה שניות ביניהם, והוא תוקן. פעולה זו לא העלתה ולא הורידה את דירוג התכנית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מילר ומגל. בסוף הם היו בפנים
  צילום: שלומי קיים
  לאתר ההטבות
  מומלצים