שתף קטע נבחר

פישר: פוטרתי מ-HP בגלל שלא שכבתי עם הרד

פרטים חדשים על נסיבות עזיבתו של המנכ"ל: מקור הבקיא בפרטים אומר כי הזרז לעזיבה היה מחלוקת בין הרד לדירקטוריון בנוגע לפרסום תביעת ההטרדה המינית. לדבריו, פישר טענה כי פוטרה משום שלא הסכימה לקיים יחסי מין עם המנכ"ל

הסקנדל בחברת HP: מקור הבקיא בפרטי הפרשה אמר כי ג'ודי פישר, היועצת לשעבר, טוענת כי פוטרה בגלל שסירבה לקיים יחסי מין עם מנכ"ל החברה מארק הרד שנאלץ לעזוב את תפקידו. זו הפעם הראשונה בה מדווח על אופי טענתה של פישר. עד כה HP מסרה רק שהרד הואשם בהטרדה מינית.

 

הרד פרש מתפקידו ב-6 באוגוסט לאחר ש-HP האשימה אותו באי-דיוקים בדו"חות הוצאות שהוציא ואשר קשורים לפישר. עם זאת, חקירה שיזם דירקטוריון החברה לא מצאה סימנים להטרדה מינית. 

 

"הרד עדיין אוהב את HP", אמר המקור שציין כי הוא מופתע מהאופן שבו החברה טיפלה ביחסי הציבור ובהדלפות בימים שלאחר פרישתו. לפי המקור, הרד כועס במיוחד על ההדלפות מהדירקטוריון, לפיהן החלטתו להגיע להסדר עם פישר הפריעה לחקירה. הוא הגדיר את הדיווחים האלה "שקריים".

 

לדברי המקור, הזרז לעזיבתו של המנכ"ל היה המחלוקת בינו לבין הדירקטוריון בנוגע לפרסום תביעת ההטרדה המינית. ברגע שהדירקטוריון החליט לפרסם את התביעה, הרד ו-HP "החלו להיפרד". לדברי המקור, לא הייתה מערכת יחסים רומנטית בין הרד ופישר.

 

"הרד קיבל כבר הצעות עבודה"

מניות HP צנחו ב-12% מאז פרישתו של הרד. הוא נחשב לאחראי על ניווט חברת הענק ברכישות שאפתניות ובקיצוצי הוצאות, וסייע להפיכת החברה לחברת הטכנולוגיה הגדולה בעולם לפי הכנסות. הרד לא רמז על תוכניותיו להמשך, אך לדברי המקור כבר שעות לאחר פרישתו פנו אליו מעסיקים פוטנציאליים.

 

כמה מקורות אמרו שהתלונה של פישר הגיעה לחברה ב-29 ביוני. חקירת הדירקטוריון קבעה ב-22 ביולי שלא הייתה הטרדה מינית והמסקנות דווחו לדירקטורים ב-28 ביולי. לדברי המקורות, עזיבתו של הרד היתה קשורה למחלוקת בקרב הדירקטוריון אם לפרסם את אישומי ההטרדה.

 

הרד לא רצה לפרסם אותה והיה מוכן להתמודד עם הדלפות, אך הדירקטוריון החליט שיש לפרסם. לאחר שהדירקטוריון החליט לפרסם את המידע, הרד החל לדון בעזיבתו. עם זאת, מקורבים למנכ"ל היוצא אמרו שסוגיית דו"ח ההוצאות צצה רק בשבוע האחרון שלו בחברה, לאחר שהדירקטוריון החליט לפרסם את ההאשמות של פישר.

 

עקב עזיבתו הפתאומית, חלק מהמשקיעים תהו אם החברה הגזימה בתגובתה, או אם הרקע המלא לעזיבתו טרם נחשף. היו שכעסו, כמו חברו הטוב של הרד מנכ"ל אורקל לארי אליסון, שהגדיר את פעולות הדירקטוריון של HP "פחדניות". הרד ונציגים מטעם HP סירבו להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ודי פישר האשימה את מנכ"ל HP בהטרדה מינית
צילום: איי פי
מארק הרד, כועס כל הדירקטוריון
צילום: איי פי
מומלצים