שתף קטע נבחר

נתניהו לברק: להפסיק עיסוק צמרת צה"ל בחקירה

ראש הממשלה נפגש עם שר הביטחון ודן עמו ב"מסמך גלנט", שבועיים לאחר שפורסם. לאחר הפגישה דיבר גם עם הרמטכ"ל אשכנזי והבהיר לו כי הוא מצפה מהצמרת הביטחונית להמשיך לעבוד בשיתוף פעולה

כמעט שבועיים לאחר פרסום "מסמך גלנט" נזכר הערב (יום ד') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנסות להרגיע את הסערה המתחוללת מתחת לאפו. לאחר פגישה עם שר הביטחון, אהוד ברק, הוא אמר כי "העיסוק של צמרת צה"ל בנושא החקירה צריך להיפסק, ואני מצפה מהצמרת הביטחונית והצבאית להמשיך לעבוד ביחד ובשיתוף פעולה למען ביטחון ישראל". דברים זהים אמר נתניהו גם לרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי.

 

במהלך היום שוחח נתניהו עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וביקש ממנו להאיץ ככל האפשר את חקירת המשטרה כדי שהעובדות יתבררו לאשורן בהקדם.

 

אשכנזי, מצדו, סיפק הערב התייחסות ראשונה בקולו להתנהלותו בפרשה, לביקורת הנוקבת שהוטחה בו ולסערה שמחוללת החקירה בצה"ל. "פרשה זו פוגעת בכולנו, כמו גם בכל אחד מהמעורבים בה", הוא אמר. "אם נמצא שנפל פגם כלשהו נדע לטפל בו בנחישות".

 

בטקס סיום מחזור כ"א של קורס "אפק" של המכללה לפיקוד ומטה, אמר רב-אלוף אשכנזי: "בימים האחרונים מתמודדים אנו בצה"ל ומחוצה לו עם השלכותיה של פרשת המסמך, העוסק במינוי לרמטכ"ל.

פרשה זו פוגעת בכולנו כמו גם בכל אחד מהמעורבים בה. החמור מכך הוא השפעתה הקשה על הנכס היקר והחשוב ביותר שיש לנו, מקור הכוח ההכרחי שלנו בכל עת ובכל תרחיש - וזהו האמון והתמיכה של עם ישראל שממנו אנו באים ושעל הגנתו אנו מופקדים".

 

דבריו של נתניהו באו על רקע מתח הולך וגובר בקצונה הבכירה בצה"ל מאז פרסום הפרשה. בצמרת הצבא עוקבים בדריכות אחר חקירת המשטרה. קצין בכיר בצה"ל אמר ל-ynet: "צריך להגיע לחקר האמת, אחרת צל כבד מאוד יישאר במטה הכללי שיכול לשתק את העבודה. איך אפשר יהיה לעבוד כשבין האלופים שוררת חשדנות?", שאל.

 

הקצין, כמו גם רבים אחרים, גרס כי המשטרה או כל גוף חקירתי אחר חייב למצות את החקירה עד תום. ככל שחקירת המשטרה סביב המסמך נמשכת, כך גוברת המתיחות בצמרת צה"ל ומתרבים לובשי המדים המזומנים למתן עדות. "מצעד הקצינים בצבא מצביע שיש יותר מחשד שמשהו במסמך לא בסדר", אמר קצין בכיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו וברק. נפגשו
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים