שתף קטע נבחר

חיזבאללה מוכן למלחמה: "המטרו של דרום לבנון"

עיתון בכוויית דיווח כי רשת מנהרות ובה מחסני תחמושת ומערכי נשק תגן על לוחמי הארגון מפני הפצצות צה"ל בעימות הבא

ארגון חיזבאללה הקים בדרום לבנון רשת מנהרות מסועפת, שתאפשר לאנשיו להילחם במלחמה עתידית עם ישראל מבלי שתחשף להפצצות חיל האוויר ולתצפיות צה"ל. לפי דיווח היום (ה') בעיתון הכוויתי "א-ראי", רשת המנהרות "מרשימה יותר מהרכבת התחתית של פריז", ותכליתה למנוע מכה קשה מצד צה"ל בהפצצות מהאוויר וכן בתקיפות יבשתיות.

 

מתחת לפני האדמה, כך לפי הדיווח, הקים חיזבאללה מערך של מחסני תחמושת. מחסנים נוספים פזורים גם במיקומים

שונים מעל פני הקרקע, באזורים שונים, על-מנת שלא ייפגעו בתקיפות ישראל במלחמה עתידית, כפי שקרה במלחמת לבנון השנייה.

 

רשת המנהרות הגדולה הוקמה באזור שמדרום לנהר הליטני, ואילו מחסני הנשק והתחמושת של חיזבאללה, מצויים לפי העיתון הכווייתי בפריסה של "קן נמלים" - שעל בסיסה הקימו מערכי נשק נייחים וניידים, מעל ובעיקר מתחת לפני הקרקע. כל זאת, כדי לאפשר לאנשיו להחזיק מעמד במלחמה מול ישראל.

 

במלחמת לבנון השנייה הכריעה העליונות האווירית של ישראל והמחסור בנשק מתקדם

נגד מטוסים בצבא לבנון. סוגיית אספקת הנשק היתה בעוכריו של חיזבאללה, והפריסה החדשה נועדה לפתור עבור הארגון את הבעיות שהתגלו בעימותים קודמים.

 

בשבועות האחרונים גברה המתיחות בגבול ישראל-לבנון, על רקע התקרית שבה הרגו חיילי צבא לבנון את סא"ל (במיל') דב הררי, ולקראת דו"ח האו"ם הצפוי להאשים את חיזבאללה במעורבות ברצח ראש הממשלה לשעבר, רפיק אל-חרירי. בחיזבאללה מפנים אצבע מאשימה לעבר ישראל, וטוענים כי בידיהם הוכחות לכך שישראל אחראית להתנקשות בחרירי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזכ"ל חיזבאללה. תמיד מתחת לאדמה
צילום: AFP
לוחם חיזבאללה בדרום לבנון (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים