שתף קטע נבחר

מטה ברק: שלילת שרון תסייע בגיוס הקול הערבי

במפלגה מתכוונים לשלוח כמה שיותר פעילים ערבים ליישובים הערביים ולהזרים תקציבים לטיפול בבעיות נקודתיות. נשקלת אפשרות להפגיש את רעיית ראש הממשלה עם האמהות של 13 הערבים שנהרגו במהומות

אמש (יום ב') התכנסו המטה האסטרטגי והמטה לענייני ערבים של אהוד ברק. המטה האסטרטגי נוטה לתעמולה נגטיבית - שלילת היריב, אריאל שרון, באמצעות אזכור אמירותיו השנויות במחלוקת, הטבח בסברה ושתילה, החלטת ועדת כהן וכיו"צ.
במטה מאמינים שהדבר עשוי למשוך לקלפיות את האוכלוסייה הערבית, אם כי כמה שרים וח"כים בצוות מתקשים להסכים עם הכיוון הזה, וטוענים כי הוא מוכתב על-ידי אנשי המקצוע של ברק.
ישיבת המטה האסטרטגי הופסקה בעקבות הפיגוע בנתניה, עוד לפני שהמטה הספיק לדון כיצד לפעול בזמן פיגועים.
המטה לענייני ערבים של אהוד ברק החליט אתמול להתכנס פעמיים בשבוע ולפעול כמה שיותר מהר, אבל כמה ח"כים שהשתתפו בישיבה הביעו פסימיות רבה. "המצב אבוד, חבל על הזמן", אמר אחד מהם.
ח"כ חוסניה ג'בארה (מרצ) העלתה בישיבה מחדש את הרעיון שברק יתנצל לפני האוכלוסייה הערבית על מותם של 13 מבניה במהומות. השתיקה בחדר הבהירה לה שהתמיכה ברעיון מוגבלת ביותר. רעיון אחר שעלה הוא להפגיש את רעיית ראש הממשלה, נאווה ברק, עם האמהות השכולות.
הוסכם כי יש להביא כמה שיותר פעילים ערבים לטיפול במגזר הערבי, כי השפעתם תהיה רבה יותר מזו של היהודים. עוד הוחלט כי השרים ישתדלו "לכבות כמה שיותר שריפות" בביקוריהם ביישובים ערביים, שפירושו הזרמת תקציבים לטיפול בבעיות נקודתיות. השר שמעון פרס הודיע כי כבר בשבוע הבא יחל בסיורים מרוכזים ביישובים הערביים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
פרס. ייצא לסיור ביישובים הערביים
גלי תיבון
אתר הכנסת
חוסניה ג`בארה. על ברק להתנצל
אתר הכנסת
מומלצים