שתף קטע נבחר

המשטרה: ברק, אשכנזי והאלופים לא מעורבים

המשטרה, בהודעה ראשונה בנוגע ל"מסמך גלנט", הודיעה כי אין תשתית ראייתית שהאלופים ולשכות הרמטכ"ל ושר הביטחון מעורבים בהכנת המסמך. אשכנזי קיבל הודעה לגבי התפתחויות החקירה וקיבל את שמות העדים שעברו פוליגרף ונמצאו נקיים

לשכת הרמטכ"ל, האלופים ושר הביטחון לא מעורבים במסמך גלנט. אחרי שהפרקליטות הודיעה כי "מסמך גלנט" הוא זיוף, יצאה הערב (ה') המשטרה בהודעה ראשונה לציבור. בהודעה היא ניקתה מחשד את עובדי לשכת שר הביטחון והרמטכ"ל.

 

על פי ההודעה, אין תשתית ראייתית לחשד שהרמטכ"ל ומי מקציני פורום המטה הכללי מעורבים בהכנת המסמך. המשטרה חשפה גם את שרשרת ההעברה של המסמך. שעה קלה לפני הפרסום, קיבל הרמטכ"ל מהמשטרה הודעה לגבי התפתחויות החקירה האחרונות. במשטרה העבירו לרמטכ"ל שמות של אנשים שהעידו בפרשה, עברו בדיקות פוליגרף ונמצאו נקיים. עם זאת, בשלב זה המשטרה עדיין אינה יודעת ככל הנראה מי הגורם שזייף את המסמך.

 

המשטרה הצדיקה את טענתו של אייל ארד, שהתלונן כי המסמך שפורסם מזויף, ולא הוכן על ידי משרדו. היא גם הצליחה להגיע אל גרסאות שונות של המסמך ואל שרשרת ההעברה של המסמך, שעברו בין אנשים שונים - הן בצבא ובמקומות אחרים. בנוסף, נאמר גם כי אין תשתית לחשד שאחד ממעובדי לשכת שר הביטחון מעורב בהכנת המסמך.

 

בהודעת המשטרה נאמר כי "מתוך מחויבות עמוקה לאינטרס הציבורי, לרגישות הנושא ולרחשי הציבור, ולאחר שכאמור התמונה התבהרה בנושאים מרכזיים כבר בשלב מוקדם זה, החליטו מפכ"ל המשטרה וראש אגף החקירות לפרסם באופן חריג ממצאי ביניים".

 

חוקרי היאחב"ל השיגו מספר העתקים של מסמך המריבה מכמה מקורות ולמעשה פענחו את התמונה המלאה שעומדת מאחורי הפרשה ואת רשת הקשרים המסועפת שנוצרה. לנוכח זאת, החליטו במשטרה לצאת בהודעה ראשונה לציבור, לאחר שבצעד יוצא דופן נמנעו עד כה מלהוציא כל פרט מתוך החקירה. בין עשרות העדים שהמשטרה הזמינה, היה גם המקור של ערוץ 2, שהודה כי הוא היה זה שהעביר את המסמך.

 

זמן קצר אחרי הפצצה שהטילה הפרקליטות בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, בה נאמר כי הושגו ראיות הקובעות שהמסמך הוא זיוף, התכנסו בכירי המשטרה לדיון מכריע בפרשה. המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, השתתף בדיון עם צמרת אגף החקירות במשטרה. לפני תחילת הדיון, הוא שוחח בארבע עיניים עם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ועדכן גם אותו בהתפתחות הדרמטית.

 

בעקבות ההתפתחויות בפרשה, מיהרו הבוקר מקורביו של אלוף פיקוד הצפון, גדי אייזנקוט, להבהיר כי אין לו שום קשר לכתיבת המסמך. השבוע מסר עדות במשטרה אל"מ (מיל') גדי סיבוני, חברו הקרוב של האלוף המתמודד אף הוא על תפקיד הרמטכ"ל. מקורבי האלוף הגדירו את המסמך "מושחת", כי אייזנקוט לא מאמין שקצין בצה"ל לקח חלק בכתיבת המסמך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשכנזי. פגישה עם המפכ"ל
צילום: ירון ברנר
ברק. לא מעורב
צילום: ירון ברנר
המפכ"ל, היום
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים