שתף קטע נבחר

ליפקין שחק: "המזייף צריך לחטוף, ובלי וזלין"

הרמטכ"ל לשעבר התייחס לקביעה שמסמך גלנט זויף: "אלו אנשים בלי ערכים, הגיע הזמן שהם יגלו אומץ לב ויוציאו אותנו מהמבוכה. מגיע להם לחטוף את כל מה שאפשר, ובלי וזלין"

ההודעה על הזיוף מביאה לתגובות קשות. הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין שחק, התבטא הערב (ה') באופן חריג בעקבות קביעת המשטרה והפרקליטות שמסמך גלנט זויף, ואמר כי "לאנשים האלה מגיע לחטוף את כל מה שאפשר להכניס להם, ובלי וזלין".

 

רב אלוף במיל' ליפקין-שחק, שהחליף את אהוד ברק ומונה ב-1995 לרמטכ"ל ה-15 של ישראל, תקף בחריפות את מזייפי המסמך. "אני מקווה מאוד שהמשטרה לא תפסיק, עד שתגיע אל אותם אנשים. כשיגיעו אליו צריך יהיה למצות איתו את כל חומר הדין. את כל מה שאפשר יהיה להכניס, צריך להכניס עד הסוף. אם הוא יבוא היום, אולי עוד יהיה אפשר לנקוט במידה מסוימת של רחמים".

 

מחליפו בתפקיד ברק נוקה הערב מחשד לזיוף, ביחד עם הרמטכ"ל הנוכחי גבי אשכנזי ולשכותיהם. גם אלופי המטכ"ל טוהרו מחשד. בראיון לערוץ 2 העריך ליפקין-שחק כי המזייף לא התכוון שזו תהיה התוצאה: "היו לו כנראה כוונות אחרות, אבל הוא רואה היום את התוצאה, הוא רואה את הנזק שנגרם לצבא ולמערכת הביטחונית, ואת הפגיעה של אמון הציבור באנשים, ואת הפגיעה באנשים עצמם".

 

"מספיק עם הפחדנות הזאת", דרש ליפקין-שחק. "הגיע הזמן שהאיש חסר הערכים יגלה טיפה של אומץ לב, יגיד 'זה אני' ויוציא אותנו מהמבוכה. בסוף יגיעו אליו וכשיגיעו אליו צריך יהיה למצות איתו את כל חומר הדין. אם הוא לא יזדהה עד אז, מגיע לו לחטוף את כל מה שאפשר להכניס לו, ובלי וזלין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליפקין-שחק. תוקף
צילום: מיכאל קרמר
האלוף גלנט. נוקה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים