שתף קטע נבחר

שטייניץ דורש מארה"ב: הציבו אולטימטום לתקיפה

שר האוצר אמר כי "על ארה"ב להציב אולטימטום ברור ולהגיד לאיראנים שאם לא ישנו התנהגותם תוך שבועות - האופציה הצבאית תהפוך לאקטואלית"

שר האוצר דורש מהאמריקנים - הציבו אולטימטום לתקיפה באיראן. בהתבטאות פסקנית ראשונה של חבר הקבינט לביטחון לאומי, המכיר לפרטים את תוכנית הגרעין האיראנית, אומר ד"ר יובל שטייניץ כי "על ארצות-הברית להציב לטהרן אולטימטום ברור וחד משמעי ולומר לה שאם לא תשנה את התנהגותה תוך שבועות ספורים - האופציה הצבאית שהייתה מונחת עד כה על השולחן, תהפוך לאקטואלית".

 

שטייניץ, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו, מכיר את תוכנית הגרעין האיראנית הן מדיוני הקבינט, הן מדיוני התקציב של מערכת הביטחון, והן בהיותו בעבר יו"ר ועדת חוץ וביטחון ויו"ר ועדת המשנה שלה לשרותים חשאיים. בשיחה עימו היה שטייניץ תקיף מאוד בעניין ואמר כי הגיעה העת שארצות-הברית תציב לאיראן אולטימטום ברור.


הכור בבושהר. "לא המשמעותי בנושא הגרעין" (צילום: רויטרס)

 

"הגיע הזמן שהעולם כולו, בהנהגת ארצות-הברית, יציב לאיראנים אולטימטום חד משמעי - שאם לא ישנו התנהגותם בצורה ברורה ונתונה לאימות, הם יהיו צפויים לאפשרות של מתקפה אמריקנית, או לפחות למצור ימי", אמר שטייניץ.

 

שר האוצר, שביקש לא להתייחס לעמדת ראש הממשלה בעניין, אמר שהתביעה לאולטימטום אמריקני מגיעה למרות הישגים מסוימים בפעילות הדיפלומטית ובפעילויות נוספות שננקטו עד כה על ידי הקהילה הבינלאומית.

 

לדעתו, השגריר האמריקני לאו"ם בעבר, ג'ון בולטון, אינו צודק בהערכתו שנותרו לישראל ימים ספורים לתקוף באיראן, כי "בושהר הוא כור אחד, ולאו דווקא המשמעותי בנושא הגרעין. עם זאת, תהליכי ההעשרה והשאיפה האיראנית לנשק גרעיני נמשכים ויש לעצור אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטייניץ. מאיים
צילום: גיל יוחנן
אחמדינג'אד. מאוים
צילום: AFP
מומלצים