שתף קטע נבחר

הערכה: למשטרה כל העותקים, לחשוד זיקה לצבא

המטכ"ל אמנם טוהר מחשד כי אחד מאלופיו זייף את מסמך גלנט, אבל למשטרה חשוד פוטנציאלי - ולו ככל הנראה קשר לצבא. ביאחב"ל מאמינים כי הם מחזיקים בכל עותקי המסמך המזויף, שפוזרו בלשכות השונות ואצל גורמים במשרד הביטחון

לאחר שהסירו שמות רבים שנחשדו בהכנת המסמך שבמחלוקת, מתפנים במשטרה להגיע אל החלק המכריע בחקירת פרשת גלנט - זיהוי החשוד בזיוף. הרמטכ"ל, האלופים ושר הביטחון אהוד ברק אמנם נוקו מחשד, אבל לחשוד הפוטנציאלי של המשטרה יש ככל הנראה זיקה לצבא.

 

האיש צפוי לקבל בקרוב זימון לחקירה באזהרה, אבל במשטרה מקווים כי עוד קודם לכן יגיע אותו חשוד ויתוודה על חלקו במעשה, לאחר שיבין כי הוא עומד להיחשף.

 

גם אחרי ההודעה הדרמטית שהוציאה המשטרה בנוגע למצב החקירה, המשיכו ביאחב"ל לעבוד. מפקד היאחב"ל, ניצב חיים איפרגן נועד עוד שעה ארוכה עם המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, ועם ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', והציג בפניהם את המשך פעולות החקירה.

 

בקרוב: זימונים לחקירה באזהרה

במהלך הדיון עלה שם של חשוד בחיבור המסמך ובהפצתו, בין היתר בגלל הקשר שלו לאותם אנשים שהחזיקו בו. במשטרה מאמינים כי הם מחזיקים בכל העותקים של המסמך המזויף שפוזרו בין הלשכות השונות בצבא ואצל גורמים במשרד הביטחון, והסכימו לרמוז כי מדובר בחשוד שיש לו זיקה לצבא.

 

אף אדם לא נחקר עד כה באזהרה בפרשה, ואלמלא ההד הציבורי שלה לא היתה מפרסמת המשטרה את מסקנות הביניים מחקירתה - אלא ממשיכה לפעול בחשאיות. כעת, לאחר שאפשרו בעקיפין את המשך תהליך בחירת הרמטכ"ל, יזומנו אנשים לחקירה באזהרה וביניהם גם החשוד בזיוף.

 

לפחות על פי שביעות רצונו של המפכ"ל והשבחים שהרעיפו הקצינים הבכירים על מפקד היאחב"ל, נראה שגם במשטרה מבינים כי הם נמצאים לקראת הישורת האחרונה בחקירה. "אוי ואבוי אם לא נגיע אל החשוד בזיוף", אמר בכיר במשטרה "יש פה צוות מדהים של חוקרים, ואני מאמין שהם ישלימו את החקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפכ"ל דודי כהן. המשטרה ממשיכה לחקור
צילום: נועם מושקוביץ
גלנט, אשכנזי וברק. נוקו
צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון
מומלצים