שתף קטע נבחר

פרואנית הבריחה חומרים לייצור קוקאין בבת ים

המשטרה עצרה בנתב"ג אמא לשלושה מפרו אחרי שהגיעה לדירתו של תושב בת-ים, שבה נחשפה מעבדה לייצור הסם כחלק מרשת רחבה. עורכת דינה: היא באה לחפש עבודה ונוצלה ללא ידיעתה

מהגרת עבודה תמימה או מומחית לייצור קוקאין? ביחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים (יאחב"ל) חושדים כי אזרחית פרו, אם לשלושה ילדים, שהגיעה לבדה לישראל לפני מספר ימים קשורה לרשת ייצור קוקאין שנחשפה באחרונה בבת-ים. לפי החשד, האשה, בת 41, שימשה בלדרית להברחת חומר הגלם למעבדה הביתית בישראל.

 

החקירה החלה לפני תקופה ארוכה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע על תושב בת ים, בן 54, שניהל בביתו מעבדה לייצור קוקאין. הוא נעצר כחשוד המרכזי בפרשה.

 

פשט צוות אחר מהיאחב"ל על דירתו של החשוד בבת-ים ומצא בה חומר החשוד כסם במשקל כ-700 גרם ואביזרים ששימשו את המעבדה. במשטרה מעריכים כי הרשת מונה עוד מספר חברים, וכי בימים הקרובים יהיו מעצרים נוספים.

  

למרות העומס הרב על היחידה שהיתה עסוקה בשבועיים האחרונים בפרשת "מסמך גלנט", הורה מפקד היאחב"ל, תת-ניצב חיים איפרגן, לפתוח במבצע בילוש סמוי בניסיון לאסוף ראיות על הקשר שלה לחשוד.

 

"טרף קל" של סוחרי הסמים או מהגרת עבודה?

במהלך המעקב גילו הבלשים כי היא מתגוררת אצל החשוד, ורגע לפני שביקשה לעזוב את ישראל היא נעצרה בנתב"ג. בחקירה התברר כי היא אם חד הורית המתגוררת בפרו ויש לה שלושה ילדים, שניים מהם קטינים. היא עסקה בפרו בייצור כלי חרס, ולפי החשד היתה "טרף קל" לסוחרי הסמים ששלחו אותה לישראל.

 

ביאחב"ל מעריכים כי החשוד המרכזי יצר קשר עם עבריינים בפרו על מנת שיספקו לו "חומרי גלם" להפקת הסם, ותפקיד האישה היה להעביר אותו לישראל. לפי ההערכה, היא ייבאה את חומר הגלם בגופה או במזוודה. עם זאת, במשטרה לא פוסלים גם את האפשרות שהיא הגיעה ארצה כדי ללמד את החשוד כיצד לייצר את הסם מחומרי הגלם.

 

במקביל למעצר האשה פשט צוות אחר מהיאחב"ל על דירתו של החשוד בבת-ים ומצא בה חומר החשוד כסם במשקל כ-700 גרם ואביזרים ששימשו את המעבדה.

במשטרה מעריכים כי הרשת מונה עוד מספר חברים, וכי בימים הקרובים יהיו מעצרים נוספים. 

 

בא כוחו של החשוד, עו"ד ירון מרגולוב מהסנגוריה הציבורית, הכחיש את החשדות נגד מרשו, וטען כי "לא מדובר בסמים, אלא בחומרים אחרים".

 

עו"ד גלית בש מהסנגוריה הציבורית, המייצגת את האשה מפרו, טענה כי מרשתה נוצלה. לדבריה, "היא הגיעה לישראל על מנת למצוא עבודה. מדובר באמא לשלושה ילדים במצב כלכלי קשה מאוד שפשוט נוצלה ללא ידיעתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ייצור עצמי במעבדה ביתית (ארכיון)
צילום: רויטרס
מפקד היאחב"ל, תנ"צ חיים איפרגן
מומלצים