שתף קטע נבחר

צפון קוריאה מחפשת חברים בפייסבוק

אחרי שהשלטון העריץ בפיונגיאנג פתח ערוץ ב-"יוטיוב" ואפילו החל לצייץ באתר "טוויטר ", גילו הצפון-קוריאנים את "פייסבוק". שלשום (יום ה') נפתח באתר הרשת החברתית דף משתמש תחת השם Uriminzokkiri שמשמעותו בקוריאנית, "לבדנו כאומה עצמאית".

 

בדרום-קוריאה מעריכים כי מדובר ביוזמה תעמולתית נוספת של המדינה הטוטליטרית שהחלה להיעזר לאחרונה באינטרנט במטרה להאדיר את מנהיגה, קים ג'ונג איל, וגם כדי להטיח עלבונות בשכנה מדרום ובארצות-הברית.

 

  • לכניסה לדף ה"פייסבוק" של צפון-קוריאה - לחצו כאן

 

בסיאול עוקבים מקרוב אחר ה"חבר" החדש ברשת בניסיון ללמוד אם אכן מדובר במשתמש המנוהל על ידי הצפון. "המשטרה וגופי הביטחון הלאומי חוקרים את דף המשתמש", אמר נציג מהגוף המפקח על התקשורת בדרום-קוריאה, האן מיונג-הו.

 

האן אמר כי הממשל בסיאול שוקל לחסום את הגישה לדף, כפי שעשה למשתמש הצפון-קוריאני בטוויטר: "אם יימצא שבדף 'פייסבוק' מוצגים תכנים המנוגדים לתקנות ההגנה הלאומיות של דרום-קוריאה, הגישה אליו במדינה תחסם".

 

ה"פייסבוק" הצפון-קוריאני לכאורה מוגדר כזכר ובדף המשתמש שלו מצוין כי הוא מעוניין בזכרים אחרים. במשתמש נכתב "למען המנהיג שלנו" ויש הפניות לדף של צפון קוריאה באתר "יו-טיוב" וכן למשתמש הטוויטר.

 

עד כה, יש ל-Uriminzokkiri יותר מאלף חברים מהעולם, אבל אפילו לא אחד מבית - משום שתושבי צפון-קוריאה אינם מחוברים לאינטרנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קים. מי רוצה להיות חבר שלו?
צילום: AFP
מומלצים