שתף קטע נבחר

לבד בים: הולנדית בת 14 יצאה לשיט סביב העולם

אחרי מאבקים משפטיים ושנים של הכנות, הפליגה לאורה דקר ממקום לא ידוע בפורטוגל. דוברהּ הסביר כי היא ביקשה להימנע מצוותי התקשורת, "אך נמצאת במצב רוח מצוין"

האם לאורה תצליח להיות השייטת הצעירה ביותר שהפליגה מסביב לעולם לבדה? הנערה ההולנדית לאורה דקר יצאה היום מפורטוגל (שבת) להפלגה ארוכה, במטרה להפוך לאדם הצעיר ביותר שמשלים לבדו הקפה סביב כדור הארץ. דקר תנסה לשבור את השיא שקבעה הנערה האוסטרלית בת ה-16, ג'סיקה ווטסון, שהשלימה את המסע המסוכן והמורכב ב-210 ימים. 

 

דובר מטעמה מסר כי היא יצאה למסע בשעות הצהריים מאחד הנמלים בפורטוגל, אך הוא סירב לומר מהיכן, משום שהנערה בת ה-14 אינה מעוניינת להתראיין לתקשורת. פיטר קלרנביק אמר כי "לאורה נמצאת במצב רוח מצוין". לפי דיווחים קודמים, דקר היתה אמורה להפליג מהעיירה פורטימאו, אך כלי התקשורת שהגיעו למקום דיווחו כי היא לא נראתה.  


עוררה ויכוח ציבורי. דקר לפני הפלגתה (צילום: AFP)

 

פרי דאמרס, המממן את מסעה של ההולנדית הצעירה, הגיעה לפורטימאו ובידו שלט גדול, אותו ביקש לתלות על צד סירתה. הוא הביע אכזבה מכך שנקודת ההתחלה שונתה ללא כל הודעה מוקדמת: "אני מאוכזב. הבאתי את השלט, אך אמרו לי שלאורה כבר יצאה לדרך".

 

כוונתה של דקר לצאת להפלגה סביב לעולם, עוררה ויכוח ציבורי בהולנד עד כמה יכולים הורים לתמוך ולעודד את ילדיהם לממש את חלומותיהם.

הפלגתה התאפשרה אחרי שבית המשפט בהולנד פסק כי האחריות לגורלה של דקר "רובצת על הוריה" ודחה את טענות המועצה להגנת הילד, שעתרה בבקשה להאריך את צו ההשגחה הקיים על ילדים מתחת לגיל 14 לשנה נוספת.

 

באופן נדיר, התייצבה הרשות להגנת הילד - שהיא גוף חוץ ממשלתי - נגד העתירה וטענה כי חינוכה של דקר והכנותיה בחודשים האחרונים מקנים לה את הזכות להפליג. תחנתה הראשונה תהיה באיים הקנאריים של ספרד, או באיי מדרה שבפורטוגל, ותיקבע לפי תנאי מזג האוויר וכיווני הרוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים