שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ממחר: מידע זמין על תחבורה ציבורית

  משרד התחבורה מודיע היום רשמית על הפעלתו של אתר מידע המאגד את כל קווי התחבורה הציבורית בארץ. שינויים נוספים בתל אביב: שני נתיבי תחבורה ציבורית חדשים, והפעלת קווי אוטובוס נוספים החל ממחר (ב')

  כפי שנחשף ב-ynet לפני מספר שבועות, משרד התחבורה סיים את הקמתו של אתר אינטרנט, המרכז מידע על כל קווי התחבורה בארץ, כולל רכבת ישראל. מרכז המידע יציע גם מענה טלפוני, להבטחת משרד התחבורה, תוך פרק זמן של שבועיים-שלושה. גם בתחום העירוני מדווח המשרד על מספר שינויים - הבולטים שבהם: שני נתיבי תחבורה ציבורית חדשים בתל אביב, והפעלת קווי אוטובוס חדשים החל ממחר (ב').

   

   

  אתר המידע החדש של משרד התחבורה מבטיח להעניק לנוסעים מידע רלוונטי כולל מסלולי נסיעה, מיקום תחנות, לוחות זמנים ושינויים עדכניים שבוצעו במסלולי קווי אוטובוס. כמו-כן ניתן לחשב בעזרתו מסלולי נסיעה מהירים וקצרים, כולל שילוב עם קווי רכבת, מחיר נסיעה ומספר קווי אוטובוס שידרשו כדי להגיע ליעד.

   

  באתר המאגד את כל מפעילי התחבורה הציבורית בארץ, ניתן יהיה לפנות בהצעות ושאלות לכל אחד מהמפעילים, או אף למשרד התחבורה עצמו. אנשי המשרד מציינים כי במהלך הימים הקרובים יחנך גם מוקד טלפוני שיאפשר לקבל את כל המידע שבאתר, גם באמצעות שליחת מסרונים - הודעות SMS.

   

  כדאי לציין כי למרות המהלך המקדם שילוב של מפעילי תחבורה ציבורית לטובת השירות לאזרח, ממשרד התחבורה נמסר כי את כרטיס הרב קו, האמור בסופו של תהליך לאפשר נסיעה עם כל מפעילי התחבורה הציבורית, ניתן בינתיים לטעון רק בכל חברה בנפרד. טעינה שתאפשר נסיעה בכל מפעיל, תהיה אפשרית רק בשנה הבאה.

   


  נתיב התחבורה הציבורית ברחוב המלך ג'ורג', כמו בכיוון ההפוך שם 

  משנים ומוסיפים קווים ונתיבים מעיריית

  במקביל לשינויים במשרד התחבורה, גם בעיריית תל אביב מדווחים על שינויים. הראשון שבהם - הוספה החל ממחר של שני נתיבי תחבורה ציבורית: רחוב המלך ג'ורג' יסגר לכיוון דרום - בין רש"י לאלנבי - וישמש תחבורה ציבורית בלבד. בין שוק הכרמל למגדל שלום יפתח נתיב ברחובות אלחנן והשחר, בין מוהליבר לאחד העם, לתנועת אוטובוסים ומוניות בלבד. כלי רכב פרטיים לא יורשו לנסוע בנתיבים אלו בימים א'-ה' בשעות 19:00-10:00, ובימי ו' וערבי חג בשעות 16:00-09:00.

   


  נתיב התחבורה הציבורית החדש, בין שוק הכרמל למגדל שלום

   

  עוד מחר יחנכו קווי תחבורה ציבורית חדשים במטרופולין תל אביב, יחד עם שינויים בתוואי הקווים הנוכחי עליהם דיווחנו בעבר. יש לציין כי זהו שלב ראשון מבין ארבעה, בתוכנית "שיפור וייעול מערך התחבורה הציבורית באזור המרכז", תוך שמונה חודשים צפוי להיכנס לתוקפו השלב השני בתוכנית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרכז מידע כולל לתחבורה הציבורית
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים