שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אמיר כהן

  השכנים במושב בירכו: גלנט יסתדר עם ה"נחשים"

  מעט אחרי ההודעה על בחירתו לרמטכ"ל הבא, תושבי עמיקם שליד בנימינה אלתרו שלטים עם ברכות. השכנים סיפרו שהקפיד להגיע לאירועים במושב. ומה עם "פרשת הקרקעות"?

  במושב עמיקם שממזרח לבנימינה הופתעו היום (א') לנוכח ההמולה התקשורתית שהפרה את השלווה. זה קרה אחרי שגם שכניו של האלוף יואב גלנט התבשרו על מינויו לרמטכ"ל הבא של צה"ל.

   

   

  בית המשפחה, ביישוב שייצטרך להתרגל לסטטוס "המושב של הרמטכ"ל", הוקף בשעות הצהריים במאבטחים שמנעו מאנשי התקשורת להיכנס. בהמשך, זרמו לשם גם נציגים מהצבא, לצד השכנים שהביאו זרי פרחים וילדי השכונה שנראו נרגשים לנוכח המצב ואלתרו במהירות שלט ברכה לשכן שהפך למפקד העליון של הצבא.

   

  הילדים מברכים, היום בעמיקם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני חושב שעם ישראל הרוויח", אמר ל-ynet אילן שוורצברג, חבר ושכן של גלנט. הוא תיאר אותו כ"איש יקר, חבר מצוי לכל ימות השנה ולא רק בשמחות. אני שמח בשביל כולם על הבחירה בו".

   

  שוורצברג סיפר כי גלנט ורעייתו, קלודין, מקפידים לרשום נוכחות באירועים השונים במושב, למרות סדר יומו העמוס של הרמטכ"ל המיועד.

   

  אמון מלא, לאורך כל הדרך

  גם לאורך השבועיים האחרונים והמתח סביב פרשת המסמך, סיפר השכן כי היה בטוח בצדקתו לאורך כל הדרך. "לרגע לא חששתי. אני מכיר את האיש ולכן האמנתי ובטחתי בו. אני מאמין שהוא יוכל להסתדר גם עם כל ה'נחשים' בקריה, אבל מה שיותר חשוב הם האויבים שלנו והמנהיגים שלהם".

   

  שכן אחר, גורי רוזן, סיפר כי הכיר את בני המשפחה כבר לפני 15 שנים, אז רכשו בפאתי המושב נחלה חקלאית. רוזן, מגדל בקר במקצועו, העניק גם הוא גיבוי מלא לגלנט מאז התפוצצות הפרשה. "אמרתי לו כל הזמן שמעז יצא מתוק. הוא ידע את האמת, וגם אני האמנתי שאין פה שום דבר. הוא לא מתעסק עם דברים כאלה, זה לא מתאים לו".


  הכניסה לבית משפחת גלנט. מאבטחים עצרו העיתונאים (צילום: עידו ארז) 

   

  ליחס הרבה פחות לבבי משכניו זכה גלנט במהלך הליכים משפטיים שנפתחו נגדו, בעקבות תלונות מצד תושבים בעמיקם כאילו פלש לקרקעות בבעלות מינהל מקרקעי ישראל. "הנושא הזה נידון בבג"ץ והתברר כלא כלום", הדגיש רוזן, שאותם הליכים התנהלו גם נגדו.

   

  לדבריו הצטרף גם אריה שרון, ראש המועצה האזורית אלונה, שהמושב עמיקם נמצא בתחומה. את פרשת הקרקעות הוא הגדיר "פסיק קטן בקריירה שלו".

   

  באשר לפרשה האחרונה, אמר כי "'מסמך גלנט' האמיתי הוא סיפור חייו של בן לניצולת שואה שעלתה באקסודוס, ואב ששירת ב'שועלי שמשון'. מאז שהתגייס לשייטת הוא מילא בהצלחה כל תפקיד אפשרי, עד שהגיע לזה הרם ביותר". שרון חתם את דבריו ואמר כי "כל תושבי אלונה גאים בכך שמדובר באדם משלנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית משפחת גלנט. הפך ליעד מבוצר
  צילום: עידו ארז
  אילן שוורצברג. "עם ישראל הרוויח"
  צילום: עידו ארז
  גורי רוזן. "אמרתי שמעז יצא מתוק"
  צילום: עידו ארז
  מומלצים