שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שעות בתור למיון בברזילי: "לא היה כדבר הזה"

  קשישים שלא אכלו שעות, נשים הרות הולכות ושבות, ואחיות שעושות הכל כדי לעזור - אבל לא יכולות לעמוד בעומס. בית החולים באשקלון היה העמוס מבין אלו שכרעו תחת הנטל: "בחיים לא חשבתי שבחדר מיון ישלחו אותי החוצה, למסדרון"

  מחכים, תשושים, אבל מבינים. עשרות בני אדם נאלצו אתמול (א') להמתין בפאתי חדר המיון בבית החולים ברזילי באשקלון, בעקבות העומס הכבד שהורגש בו. לפנות ערב הורה משרד הבריאות למד"א שלא להפנות עוד חולים חדשים שאינם בסכנת חיים למיון בבית החולים - כמו גם לסורוקה, קפלן ואסף הרופא.

   

  "קטסטרופה" במיון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני לא מאשימה אותם ולא כועסת עליהם", אמרה נטלי אברמוב שליוותה את איליה חנוכייב בן ה-80, שנפל ממיטתו. "אני רואה שיש פה עומס בלתי רגיל, המצב באמת לא פשוט", הביעה הבנה גם אחרי שלוש שעות וחצי של המתנה.

   

  בשעות הצהריים הגיעה היום מצוקת האשפוז בבתי החולים של הדרום והשפלה לשיא, כשבחלק מהמחלקות עמד מספר המאושפזים על פי שניים מהמותר. חדרי המיון קיבלו הוראה להמשיך לפעול במתכונת חירום, ולקבל מטופלים המצויים בסכנת חיים מיידית בלבד.

   

  "זו מצוקת אשפוז קשה שהתחילה למעשה כבר בנובמבר בשנה שעברה", הסביר מנהל בית החולים ברזילי, שהיה לפי אנשי משרד הבריאות העמוס מכולם, ד"ר רון לובל. "המצוקה גדלה בחורף ונמשכה גם לאוגוסט. חדר המיון שלנו קולט באופן קבוע כעשרה אחוז יותר מהשיעור המותר לו, והיום העומס הוא בלתי רגיל. לכן משרד הבריאות אישר לנו לפנות חולים למקומות אחרים".

   

  בחדר המיון של ברזילי יש 22 מיטות אשפוז, ועשרות פונים מצאו עצמם יושבים במסדרונותיו. רונית, חולה שהגיעה והמתינה כשעתיים, סיפרה: "חיכינו לא מעט בחוץ, יש פה באמת עומס לא-רגיל. לא חשבתי בחיים שבמיון ישימו אותי בחוץ, במסדרון. זה מאוד לא נעים, והבנתי שגם במחלקות המצב לא יותר טוב".

   

  "כנראה בגלל החום"

  לדברי שמחה ורדי, אחות בחדר המיון, מזג האוויר הוא כנראה שגרם למספר הגדול של הנזקקים לטיפול. "אין לנו הסבר למה שקרה היום. אני מתארת לעצמי שזה בגלל החום. רוב האנשים שהגיעו הם קשישים שסובלים מקשיי תפקוד וממחלות שונות. לצערנו הרב אנחנו עובדים עם אותו תקן של שמונה אחיות. רופא כונן נוסף הגיע לסייע לנו, ואנחנו משתדלים לנסות להקל על העומס".

   

  נטלי אברמוב שליוותה את איליה חנוכייב הקשיש סיפרה בינתיים כי הוא לא אכל ארוחת ארבע או ארוחת ערב, ורק אחרי

  שלוש שעות וחצי של המתנה יכול היה הצוות הרפואי להתפנות לטפל בו. "פשוט ישבנו וחיכינו. אני לא מאשימה אותם, אני רואה שיש פה עומס בלתי רגיל".

   

  יאיר נחמני הגיע עם אשתו, הנמצאת בחודש השביעי להריונה. "הגענו בשעה 12:00, היינו במחלקת יולדות וחזרנו. יש פה לחץ עצום. הייתי פה פעמיים בשבוע האחרון, ולא היה דבר כזה. זה באמת יוצא דופן". בעיריית אשדוד דיברו הערב על הגדלת התקציב מצד משרד האוצר להקמת בית החולים בעיר, גידול בשיעור 75%, ואמרו כי "לאור המצוקה שאנחנו רואים לצערנו בבתי החולים, יש חשיבות רבה לזירוז הקמת בית החולים באשדוד לטובת תושבי האזור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אין מקום. ביה"ח ברזילי (ארכיון)
  צילום: דודו אזולאי
  מומלצים