שתף קטע נבחר

רעש אדמה קל הורגש בצפון הארץ

באצבע הגליל אמרו ל-ynet כי בסביבות השעה 1:25 האדמה רעדה. "הארונות זזו, הכלבה נבהלה". במכון הגיאופיזי אישרו את הדיווח ומסרו כי הרעש היה בעוצמה 3.1 בסולם ריכטר ומוקדו היה ליד קיבוץ יראון שבגליל העליון

תושבים מצפון הארץ דיווחו הלילה (יום ב') על רעש אדמה באזור אצבע הגליל. המכון הגיאופיזי אישר את הדיווחים וכעבור זמן מה הודיע כי הרעש היה בעוצמה 3.1 בסולם ריכטר.

 

תורנית הלילה במכון ציינה כי לאחר שהתקבלו הדיווחים שם, הזעיקה את הצוותים האחראים על אבחון עוצמת הרעש וזיהוי מיקום המוקד של הרעש. ד"ר רמי הופשטטר, מנהל אגף ססמולוגיה במכון הגיאופיזי לישראל מסר כי מוקדו של הרעש היה באזור קיבוץ יראון שבגליל העליון.

 

רעידת האדמה הורגשה קלות גם באזור אצבע הגליל. לא נמסר לפי שעה על נזקים או על נפגעים.

 תושב אחד היישובים בגבול הצפון סיפר ל-ynet כי "לא ידוע לי על נזקים, הארונות בבית רעדו והכלבה שלי נבהלה ונבחה קצת. זה היה בסביבות השעה 1:25. זה לא פעם ראשונה שזה קורה. בטח המוקד של זה הוא איפה שהוא מצפון לישראל".

 

להערכתו, הרעש גם פגע ברשת החשמל באזור דרום לבנון: "בדרך כלל כשאני מביט לעבר הכפרים שם, יש הרבה יותר אור בשעה הזו ממה שעכשיו. פרט לכמה נקודות שכנראה יש להם גנרטורים - הכל חשוך". למרות זאת, בעת האחרונה דווח בכלי התקשורת הערביים על תקלות חוזרות ונשנות ברשת החשמל בלבנון, בשל עומס החום הכבד.

 

בחודש מרס האחרון אירע רעש אדמה בעוצמה של 3.6 בסולם ריכטר באזור גשר אריק שמצפון לכנרת. במכון הגיאופיזי הסבירו אז כי לא מדובר באירוע חריג.

 "רעידת האדמה הורגשה קלות. קיבלנו כמה טלפונים על כך שרעידה הורגשה ביישובים מסביב לכנרת", אמרו אז במכון, "הרעידה נרשמה ותועדה".

 

לפני כשנתיים, ב-15 בפברואר 2008, הורגש ברחבי ישראל רעש אדמה בעוצמה בינונית, 5.3 בסולם ריכטר. ברעש, שהורגש גם בלבנון ובסוריה, לא היו נפגעים. מדובר ברעידה החזקה ביותר שפקדה את ישראל בשנים האחרונות. ימים ספורים קודם לכן הורגש בישראל רעש אדמה בעוצמה 4 בסולם ריכטר. מאז פקדו את ישראל רעשי אדמה קלים בכמה מקרים.

  

Read this article in English

 

המידע הראשוני התקבל באימייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
כנראה רעש מינורי. ססמוגרף (אילוסטרציה)
צילום: דני סלומון
מומלצים