שתף קטע נבחר

אורי מסר: "כפי שטענתי, אין לי קשר להולילנד"

אחרי ששמו נוקה ממעורבות בפרשת "הולילנד", אמר סנגורו של מי שהיה מקורב לראש הממשלה לשעבר אולמרט כי מדובר היה ב"ניסיון כושל של עד המדינה לקשור את שמו". לדבריו, אפילו במשטרה לא מכחישים שהעד "בלתי אמין לחלוטין"

לאחר שלא נמצאה תשתית ראייתית להעמידו לדין בפרשת "הולילנד", כינס אחר-הצהריים (יום ב') עו"ד אורי מסר, אחד ממקורביו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מסיבת עיתונאים - שבה מסר את תגובתו להתפתחויות: "כפי שכבר אמרתי לאורך כל הדרך, אין לי ולא היה לי כל קשר לפרשה".

 

מיד לאחר שאמר את הדברים, עזב מסר את המקום והותיר את עורך דינו, עו"ד שמעון דולן, להשיב לשאלות התקשורת. "לא היתה מעולם שום טענה, מלבד ניסיון כושל של עד המדינה לקשור את שמו והיום הדבר הוכח כמופרך", אמר עורך הדין.

 

עו"ד דולן הוסיף כי החשדות נגד מסר התבססו על עדותו של עד המדינה, "שגם המשטרה לא מכחישה שהוא בלתי אמין לחלוטין. היה ברור שכל הפרשה, ככל שהיא קשורה אליו, היא על כרעי תרנגולת והיא חסרת

שחר".

 

פרקליטו של מסר הוסיף כי "היה נוח לקשור את השם שלו לאור חשדות שהיו קשורים לשמות אחרים. נעשה לו עוול גדול".

 

דברי נציגו של מסר באים שעות ספורות לאחר הבשלתה של חקירת הפרשה לכדי המלצות להגיש כתבי אישום חמורים, בראש ובראשונה נגד ראש-הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בגין קבלת שוחד. מלבדו, הומלץ להאשים את דני דנקנר, מי שהיה בעל השליטה ב"תעשיות מלח לישראל" במתן שוחד ובעבירות מס.

 

המלצות נגד אולמרט, זקן ולופוליאנסקי 

שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט, תואשם - על-פי ההמלצות - בקבלת שוחד, תיווך לקבלת שוחד והפרת אמונים. באשר לראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, שבתקופתו כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אושרה תוכנית מיזם הנדל"ן, הומלץ כי יואשם בלקיחת שוחד ובמרמה והפרת אמונים.


"אין ולא היה לי כל קשר לפרשה". עו"ד מסר (צילום: נועם מושקוביץ) 

 

גם יעקב אפרתי, שהיה ראש מינהל מקרקעי ישראל, צפוי לעמוד לדין על עבירות מרמה והפרת אמונים.

 

פרשת הולילנד - שהוגדרה על-ידי שופט כ"אחת מפרשות השחיתות החמורות בתולדות המדינה" - התפוצצה לפני ארבעה חודשים, לאחר שהפרקליטות ביקשה מבית המשפט לשנות את סדר הפרשות במשפטם של אולמרט וראש לשכתו לשעבר שולה זקן, בשל מידע חדש. "חקירה נוגעת בחקירה", אמרה אז השופטת מוסיה ארד, שאישרה את הבקשה.

 

הפרשה מתמקדת בתשלומי שוחד שעל פי החשד ניתנו לבכירים, ביניהם אולמרט שהיה אז ראש העיר ירושלים, בתמורה לקידום וזירוז פרויקטים של אנשי עסקים. הבולט מביניהם הוא פרויקט הדיור "הולילנד" בדרום-מערב העיר - שכבר הוכתר כ"מפלצת" נדל"ן כעורה", בין היתר על ידי שופט שהאריך את מעצרם של החשודים. במשטרה חושדים כי במסגרת הפרשה, שלשל אולמרט לכיסו מאות אלפי שקלים מאנשי עסקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד אורי מסר, הערב
צילום: נועם מושקוביץ
הפרקליט, עו"ד שמעון דולן
צילום: נועם מושקוביץ
אולמרט. המשטרה המליצה על כתב אישום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים