שתף קטע נבחר

חרדים יידו אבנים על פועלים בבי"ח ברזילי

המחאה נגד בניית חדר המיון הממוגן באתר שממנו פונו קברים עתיקים לא נפסקת. הבוקר הגיעו כמה עשרות חרדים לבית החולים באשקלון ויידו אבנים לעבר העובדים. המשטרה הרחיקה אותם ונמנעה ממעצרים, והם פנו להתפלל

הקברים הפגאניים פונו כבר מזמן, אבל החרדים לא מוותרים - וממשיכים לנסות ולמנוע באלימות את בניית חדר המיון הממוגן בבית החולים ברזילי באשקלון. הבוקר (יום ג') יידו כ-30 מפגינים אבנים לעבר עובדי אתר הבנייה. כוח משטרה שהוזעק למקום פעל לפזר אותם, ואלה פנו להתפלל. לפי שעה, לא נעצר איש.

 

בין לבין, קראו המפגינים לעבר הפועלים באתר להפסיק את עבודתם ב"קברים הקדושים", כלשונם. במשטרת אשקלון אמרו ל-ynet כי בשל העובדה כי החרדים אינם משבשים את התקדמות העבודות, הוחלט לאפשר להם להתפלל במקום.


ה"קברים הקדושים" הועברו, התפילות נמשכות (צילום: צפריר אביוב)

 

גורמים במרחב לכיש מתחו ביקורת על בית המשפט לשחרר בתום מעצר של יממה שלושה מהחרדים שהפגינו שלשום והתפרעו. קצין בכיר במרחב לכיש אמר כי "כדי לבצע את מעצר חברי הקבוצה שלשום, נאלצו לגייס לא מעט כוחות ולהפעיל את מערך התביעה. בסופו של דבר, החליט בית המשפט לשחרר אותם. זו אחת הסיבות ש'נזהרנו' ממעצרים היום". 

 

בבית החולים ברזילי האשימו כי הפגנות החרדים המתמשכות משבשות את העבודה הסדירה במוסד. חבר מועצת העיר אשקלון, אורן שני, אמר כי בכוונתו לגייס את אנשי המועצה למאבק נגד התפרעויות החרדים. "ההחלטה לבניית חדר המיון המוגן ניתנה כבר. הפגנות החרדים לא יעזרו למנוע זאת, והוא יקום - על אפם ועל חמתם".

 

הוא הביע צער על כך ש"רשויות החוק לא נוקטות יד קשה יותר נגד מפירי החוק". לפני כשבוע חיבלו אלמונים בכלים ההנדסיים שמשמשים לביצוע העבודות בבית החולים. על פי החשד, הם הכניסו סוכר לתוך פתחי הדלק של המנועים, וכך סתמו אותם וגרמו נזק.

בשל כך, הופסקו העבודות במקום ומשטרת אשקלון פתחה בחקירה גם בעניין זה.

 

יום טרם האירוע, הפיצו הפיצו גורמים חרדים הודעה שלפיה, בעקבות טקס קללות שקיימו נגד מנכ"ל רשות העתיקות, שוקה דורפמן, אושפזה רעייתו בבית חולים. הם אמרו כי הטקס נערך בגלל העתקת הקברים בבית החולים.

 

העבודות במתחם בית החולים החלו רק לאחרונה, אחרי עיכוב נוסף של שבועיים בגלל עץ שקמה. קק"ל ורשות הטבע והגנים העבירו אותו למקום אחר בחצר, בהליך שעלותו נאמדת בכמאה אלף שקלים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת החרדים באשקלון, היום
צילום: צפריר אביוב
העבודות בברזילי. החרדים לא מוותרים
צילום: אבי רוקח
מומלצים