שתף קטע נבחר

Halo: Reach נפרץ והודלף לרשת

הכותר החדש בסדרת משחקי הפעולה הפופולרית דלף לרשת שבועות לפני מועד ההשקה המקורי שלו, ועתה ניתן להורדה מאתרי שיתוף קבצים. קבוצת ההאקרים שפרצה אותו: תיכננו רק להפיצו בינינו, ולא רצינו שיגיע אל הרשת

שוב זה קורה - המשחק החדש בסדרת Halo נפרץ והודלף לרשת - שבועות לפני תאריך היציאה הרשמי שלו. Halo: Reach זמין לכל דורש באתרי שיתוף הקבצים, וגיימרים רבים שפרצו את קונסולות ה-Xbox שלהם כבר התחילו לשחק בו.

 

סדרת Halo רגילה כבר לפריצות והדלפות. החל מהמשחק השני בסדרה, הצליחו האקרים לשחרר גרסאות פרוצות של המשחקים שבועות או ימים לפני יציאת המשחקים לחנויות. המשחק האחרון שיצא, Halo 3: ODST, כלל לא היה צריך להפרץ - הוא פשוט הוצע למכירה על ידי רשתות חנויות שונות לפני תאריך היציאה הרשמי.

קוד מורכב, ומחיר גבוה

המקרה של Halo Reach קצת שונה מקודמיו. הפעם מיקרוסופט נקטה באמצעים מתוחכמים יותר כדי לנסות למנוע פריצה פוטנציאלית, ונמנעה משליחת עותקי ביקורת למבקרי משחקים על מדיה פיזית (דיסקים), בידיעה שבדרך כלל מקור הפריצות הוא שכפול של דיסקים אלה.


טריילר המשחק שנפרץ
 

הפעם, מיקרוסופט העלתה לרשת ה-Live גירסה מקודדת ומוגנת של המשחק המלא, ושלחה למבקרי המשחקים הנבחרים קודים יחודיים להפעלת המשחק. מכיוון שרשת ה-Live מחייבת את מיקרוסופט לרשום מחיר על כל קובץ המוצע להורדה, נאלצה מיקרוסופט לתמחר את גירסת המבקרים של Reach ב-99,999 נקודות מיקרוסופט - כ-1,250 דולרים.

 

יש לציין כי התמחור הגבוה לא היה, ככל הנראה, אמצעי ההגנה היחיד על הקובץ. קבוצת ההאקרים שהצליחה לפרוץ אותו, המכנה את עצמה Game-Tuts, הודיעה כי היא עשתה זאת לאחר נסיונות רבים ושינויים בקוד המשחק.


עוד ב - games.co.il : טבלת המכירות - קיין ולינץ' חזרו בגדול
 

נפרץ בכוונה, הופץ בטעות

Game-Tuts לא התכוונה להדליף את המשחק לאתרי שיתוף הקבצים, ובמקור רצתה לשתף את המשחק בין חברי הקבוצה בלבד - אך בסופו של דבר הקובץ הפרוץ אכן הודלף, וכעת זמין ברשת.

 הקובץ דורש פריצה ל-Xbox 360 בשם Jtag - שמאפשרת לשחק משחקים באמצעות חיבור כונן קשיח חיצוני. יש לציין כי לא מדובר בפריצה נפוצה, וביצועה דורש ידע טכני נרחב (או תשלום נדיב לטכנאים המבצעים פריצות).

 

חשוב להזכיר כי מיקרוסופט לא נלהבת, בלשון המעטה, מפריצות של משחקים בפרופיל גבוה, כמו Halo. יש להניח כי היא תדאג לטפל בגיימרים שישחקו במשחק טרם תאריך יציאתו הרשמית - ככל הנראה על ידי נידוי מרשת ה-Live. בעבר הרחיקה החברה כמיליון משתמשים מהרשת בשל הפרת תנאי שימוש, ופריצת קונסולות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפרץ והודלף, כמו קודמיו. HALO
מומלצים