שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הלל יפה: היולדת עזבה בניגוד להמלצות - ומתה
  טרגדיה בחדרה: הבוקר מתה ליאורה עזריה בת ה-19 לאחר שלקתה בזיהומים וכשל רב מערכתי. שבועיים לאחר הלידה הצליחו הרופאים להציל את חיי התינוק אולם היולדת לא התאוששה. בית החולים: היולדת עזבה את האשפוז פעמיים, בניגוד להמלצות

  התינוקת ניצלה אך היולדת מתה: הבוקר (ג') נפטרה ליאורה עזריה בת ה-19 מחדרה, שבועיים וחצי לאחר הלידה. הצעירה לקתה בזיהומים שלוו בכשל רב מערכתי, וחרף הנסיונות להצילה ביחידה לטיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת, היא נותרה מחוסרת הכרה ומתה הבוקר.  

   

  טיול בחו"ל וכשל בכליות

  הפרשה הקשה החלה לפני כשלושה שבועות. היולדת פונתה לבית החולים בשבוע ה-30 להריונה כשהיא מתלוננת על הרגשה כללית רעה, כאבי בטן ובחילות. לדברי הצוות המטפל בבית החולים, היולדה סיפרה להם ששהתה עד אז בטיול באירופה, חשה ברע שם ואושפזה במרכז רפואי גדול בעיר שבה שהתה.  

   

  עוד מספר הצוות כי עזריה אמרה להם שבעת האשפוז בחו"ל, החליטה להשתחרר מבית החולים על דעת עצמה על אף ההרגשה הגופנית הגרועה. מספר ימים לאחר מכן שבה לארץ, ואז נבדקה במיון נשים בהלל יפה. הצוות הרפואי איתר באופן מיידי זיהום בכליות ותחילתו של כשל כלייתי.  

   

  היא החלה לקבל טיפול אנטיביוטי והרופאים המליצו לאשפזה ביחידה להריון בסיכון גבוה תחת השגחה. למרות מצבה ובניגוד להמלצות הצוות הרפואי, כך מספרים בבית החולים, החליטה הצעירה להשתחרר לביתה על דעת עצמה. למחרת, חזרה לחדר מיון ודיווחה על הרעה במצבה.  

   

  היא אושפזה מייד ביחידה להריון בסיכון גבוה, שם אובחנה החרפה בכשל הכלייתי ובזיהום. עקב כך, היא הועברה ליחידה לטיפול נמרץ כללי, שם החמיר מצבה והתפתח כשל רב מערכתי ותמונה קלינית של אלח דם (ספסיס) חמור עד שעלה צורך להרדימה לצורך ביצוע הנשמה מלאכותית.  

   

  החמרה לאחר הלידה

  לדברי הצוות בבית החולים, לאורך כל שהותה טופלה ליאורה עזריה בידי צוות רב מערכתי שכלל מומחי טיפול נמרץ כללי, טיפול נמרץ מיילדותי וגינקולוגי, מומחים למחלות זיהומים, קרדיולוגים, מומחי המטולוגיה נפרולוגיה ומומחים לטיפול ביילוד. הטיפול עסק הן בייצוב מצבה והן בשמירה על בריאות עוברה. בהתאם, התכונן הצוות לאפשרות ללידה מוקדמת, ולכן גם ניתנו לאם כל הטיפולים הנדרשים להבשלת ריאות העובר.  

   

  כשבוע מיום אשפוזה, כשהיא מורדמת ומונשמת, החלו להופיע צירים שחייבו ביצוע לידה. בשל מצבה המורכב, בוצעה הלידה ביחידה לטיפול נמרץ ונכחו בה מומחי מיילדות, יילודים וטיפול נמרץ כללי. הלידה, שהייתה חריגה ומורכבת ביותר לאור מצב האם, הסתיימה בהצלחה בלידתה של תינוקת בריאה שהועברה לפגיה להמשך טיפול, שם היא מאושפזת מצבה טוב.

   

  למרות ציפיות הצוות, שלאחר הלידה ישתפר מצבה של עזריה, המשיך מצבה
  להחמיר והתפתחה לה גם בצקת מוחית חריפה עם סימנים לנזק מוחי קשה ביותר. הבוקר, כאמור, היא נפטרה. 

   

  מבית החולים הלל יפה נמסר כי משפחתה של היולדת, ששהתה לצד מיטתה כל העת, עודכנה בכל שלב ושלב בטיפול - מתחילתו ועד לסופו, תוך ליווי צמוד של מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי והמומחים השונים שעסקו בטיפולה. הודעה נמסרה למשרד הבריאות. בית החולים עוד מסר: "אנו משתתפים בצערה של המשפחה ומאחלים לה שלא תדע עוד צער".

   

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המקרה דווח למשרד הבריאות דיווח ראשוני. בית החולים יקיים בדיקה פנימית וידווח למשרד הבריאות".


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליאורה עזריה. נפטרה שבועיים לאחר שילדה
  צילום רפרודוקציה: ג'ורג' גינסברג
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים