שתף קטע נבחר

רגיעה ביחסי המפכ"ל ואהרונוביץ': אושרו מינויים

השר לביטחון פנים, שהקפיא כמה מינויים בשל המתיחות עם המפכ"ל דודי כהן, אישר את העלאת אבי נוימן לדרגת תנ"צ

רגיעה במערכת היחסים בין השר לביטחון פנים לבין המפכ"ל. השר יצחק אהרונוביץ' אישר לפני מספר ימים את העלאתו בדרגה של מפקד היחידה הכלכלית, אבי נוימן, לדרגת תת-ניצב, לאחר שלפני כמה חודשים הקפיא את קידומו בעקבות המתיחות עם רב-ניצב דודי כהן.

 

לפני מספר חודשים שררה מתיחות רבה בין השניים, על רקע כמה מינויים שביקש כהן לעשות, ובהם קידומו של עוזר המפכ"ל. מערכת היחסים הבעייתית הזו הובילה בין היתר לכך שדרגת התנ"צ האישית שקיבל נוימן מהמפכ"ל בעקבות פענוח רצח בני משפחת אושרנקו, בעת מפקד היחידה המרכזית של מחוז מרכז - נדחתה על ידי השר.

 

אהרונוביץ' טען כי לנוימן אין מספיק פז"מ לדרגה, אולם כעת הוא אמור לקבל את הדרגה בראש השנה. נוימן והיחידה עליה פיקד אחראים גם לפענוח רצח השופט עדי אזר והשלכתה לירקון של הילדה רוז פיזם.

 

בכיר נוסף במשטרה שהשר התערב בעניינו הוא תנ"צ מאיר בוקובזה, שעתר לבג"צ לאחר שלא נמצא לו תפקיד במשטרה. אהרונוביץ', שראיין את בוקובזה, מינה אותו בסופו של דבר לנציג המשטרה במועצה לביטחון לאומי, עד לפרישתו. השר לביטחון פנים אישר גם את מינויה של ניצב משנה יעל אידלמן לתפקיד ראש מחלק תביעות באגף החקירות והמודיעין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ' וכהן. רגיעה
צילום: דודי ועקנין
צילום: אלי סניור
אבי נוימן. מקודם
צילום: אלי סניור
מומלצים