שתף קטע נבחר

בזמן הפסגה: נצי הליכוד יערכו כנס נגד ההקפאה

עדיין לא ברור מה יעלה בגורל הבנייה בשטחים עם פתיחת המשא ומתן הישיר עם הפלסטינים, אך באגף הימני בליכוד מבהירים שהיא חייבת להתחדש. ח"כ דני דנון: "נתניהו לא יכול לסמוך על מרידור ועל ברק כדי שהקואליציה שלו תישמר"

לקראת פתיחת המשא ומתן הישיר עם הפלסטינים, באגף הימני בליכוד לא מבזבזים זמן ונערכים כבר כעת לפעולות מחאה שיבהירו לראש הממשלה כי מפלגתו לא תסכים להמשך הקפאת הבנייה בהתנחלויות.

 

אחרי ששמרו על שקט בימים האחרונים, החליטו אנשי האגף הימני לקיים כבר בתחילת ספטמבר - כאשר

 נתניהו יהיה בוושינגטון - כנס נגד ההקפאה בהשתתפות חברי כנסת וייתכן שגם שרים מהליכוד.

 

במקביל, במועצת יש"ע מתכננים לחדש את הקמפיין הציבורי שלהם תחת הכותרת "הבטחות צריך לקיים" - בהתייחס להבטחותיו שההקפאה תסתיים בספטמבר כמתוכנן. כמו כן, ב-26 בספטמבר יתקיים יום סיור מיוחד בשומרון לאנשי ליכוד ברחבי הארץ, במטרה להביא כמאה אוטובוסים לאזור.

 

לבנת: "לא להסכמה שבשתיקה" 

חבר הכנסת דני דנון, העומד בראש המאבק נגד ההקפאה בליכוד, אמר כי "נתניהו לא יכול לסמוך על מרידור ועל ברק כדי שהקואליציה שלו תישמר. צריך לזכור זאת ולזכור גם מה עמדת הליכוד". אולם, לא רק דנון התבטא היום נגד המשך ההקפאה. גם שרים בליכוד, בהם לימור לבנת ויולי אדלשטיין, כבר התבטאו נגד האפשרות כי ההקפאה תימשך בזמן המשא ומתן.

 

"יש להיערך לסיום ההקפאה כך שבשום פנים ואופן לא ניתן יהיה להמשיכה לאחר ה-26 בספטמבר, גם לא

כהקפאה בפועל או כהסכמה שבשתיקה", אמרה היום השרה לבנת, במהלך ביקור בהתנחלות אפרת.

 

השר אדלשטיין אמר בכנס במרכז הבינתחומי: "זו טעות שבשביל שיאהבו אותנו בעולם יש לנקוט במדיניות של ויתור על עמדות ונסיגה. הלגיטימציה ניתנת רק לימים ספורים, בעוד העוינות חוזרת לסורה. פעולות העבר מוכיחות כי מדובר בטעות. הדבר נכון גם לסוגיית ההקפאה העולה בימים אלו".

 

עדיין לא ברור אם גם השרים גלעד ארדן, משה כחלון, משה יעלון, בני בגין וסילבן שלום ייצאו כבר בקרוב בפומבי נגד המהלכים המדיניים ונגד האפשרות שההקפאה תימשך בלחץ אמריקני, אולם אנשי האגף הימני בליכוד מצפים ומקווים כי הפעם גם שרים אלו ייקחו חלק במאבק.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמבוש? ראש הממשלה נתניהו
צילום: רויטרס
חבר הכנסת דני דנון
צילום: גיל יוחנן
לבנת. "להיערך לסיום ההקפאה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים