שתף קטע נבחר

מכתב עם קליעים נשלח לבית כנסת מצפון לפריז

נשיא הארגון למלחמה באנטישמיות בצרפת סיפר כי מכתב איום לרצח יהודים התגלה בבית הכנסת בדרנסי. הוא קרא לשלטונות להגביר את האבטחה במוסדות יהודיים לקראת החגים

שבועות ספורים לפני ראש השנה - תקרית אנטישמית בצרפת. מכתב ובו איום לרצוח יהודים נשלח לפני כעשרה ימים לבית הכנסת בפרבר דרנסי שמצפון לפריז - הידוע בעיקר כמקום שבו הוקם מחנה מעבר ליהודים שנשלחו בסופו של דבר למחנות ההשמדה של הנאצים במלחמת העולם השנייה.

 

נשיא הארגון למלחמה באנטישמיות בצרפת, סמי גוזלן, סיפר כי בין היתר הופיע במכתב ציור של צלב קרס. לדבריו, המכתב נשלח כבר ב-14 באוגוסט, אך התגלה אתמול (יום ג'), בתום חופשת הקיץ. גוזלן קרא לשלטונות להגביר את האבטחה על בתי הכנסת במדינה לקראת ראש השנה וחגי תשרי.

 

גוזלן סיפר עוד, כי מכתב דומה נשלח גם לבית כנסת בפרבר סטיינס, אך סוכנות הידיעות הצרפתית ציינה כי לא הצליחה לאמת את הטענה.  

 

מחנה המעבר בדרנסי הוקם על-ידי ממשלת וישי בשנת 1941, ויותר מ-60 אלף יהודים גורשו ממנו למחנות השמדה. המחנה שוחרר על-ידי בעלות הברית באוגוסט 1944. בשנת 1976 נבנתה בדרנסי אנדרטה לזכר הנספים, והיא חוללה בכמה מקרים מאז.

 

בסוף השבוע האחרון אירעה תקרית אנטישמית בליטא - ראש של חזיר הושלך לבית הכנסת בקובנה. בבית הכנסת, בעיר השנייה בגודלה במדינה, מתפללים כיום רק כ-15 מחברי הקהילה היהודית הקטנה. אחד מראשי הקהילה, משה בראק, סיפר ל-ynet על המראה המזעזע שנגלה לעיניהם.

 

"התפללנו בפנים, ולפתע אחד הבאים קרא לנו לצאת לחצר", הוא אמר. "הונח שם ראש אמיתי של חזיר ועליו כובע ופאות של חסידים, כשעל המצח שלו נחרט מגן דוד. כבר 14 שנים שאני עובד שם, ומעולם לא נתקלתי באירוע דומה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איומים וצלבי קרס (ארכיון)
צילום: דניאל קרישנר
מומלצים