שתף קטע נבחר

חדש מקנון: חיישן מצלמה של 120 מגה פיקסל

החברה הודיעה שפיתחה חיישן בעל רזולוציה עצומה של 13,280 על 9,184 פיקסלים - פי עשרה ממצלמה ביתית. הטכנולוגיה תאפשר שמירה על חדות תמונה גם לאחר עיבוד דיגיטלי. מתי בחנויות? לא בקרוב

ענקית הצילום קנון הודיעה אתמול באתרה כי פיתחה חיישן CMOS בעל רזולוציה של 120 מגה פיקסל - פי עשרה ממצלמות דיגיטליות ביתיות.

 

מדובר בחיישן שביכולתו להפיק תמונות של 13,280 על 9,184 פיקסלים – הרזולוציה הגבוהה בעולם לחיישן מטיפוס זה. לחיישן ה- APS-H החדש גם יחס גודל/רזולוציה שהוא הגבוה ביותר (גודלו 29.2 על 20.2 מילימטרים בלבד).

 

כוח עיבוד עצום

מדובר בקפיצת מדרגה עצומה מסט החיישנים שקיימים בדגמים הקיימים: במצלמות DSLR מקצועיות סטנדרטיות כיום בשוק, ניתן למצוא חיישנים ברזולוציה מקסימלית של סביב 18 מגה פיקסל. במצלמת פרימיום של פנטקס שהושקה במרץ השנה, ניתן למצוא חיישן 40 מגה פיקסל – נתונים שאינם מתקרבים אל הפיתוח החדש של קנון.

 

בשל הרזולוציה העצומה, יש צורך בכוח עיבוד רב הרבה כדי להפיק כל תמונה. בהודעה שפרסמה קנון, מתוארות בעיות בצילום תמונות שכאלה – כמו עיכוב במעבר האות וסטיות בתזמון.

החברה אומרת שפתרה בעיות אלו והחיישן החדש יפעל בסיוע מעבד מקבילי שיפיק מהירות צילום של 9.5 פריימים לשניה. 120 מגה פיקסל יאפשרו לשמור על חדות גבוהה בתמונות גם לאחר עיבודים דיגיטליים, וחיתוכים (crop). כמו כן, החיישן מסוגל לצלם וידאו HD באיכות 1080p.

 

לא בחנויות מחר

על אף היכולות המעניינות של הפיתוח החדש, מדובר בפיתוח ראשוני בלבד - שצפוי לעבור עוד שינויים ובדיקות בטרם יותקן במוצר סדרתי. חובבי הצילום יאלצו להמתין בסבלנות עד להשקת מצלמה ראשונה שתבוסס על הטכנולוגייה החדשה. אתר אנגאדג'ט מעריך כי קנון צפויה להשיק מצלמת 120 מגה פיקסל ראשונה רק בתערוכת פוטוקינה (Photokina) של שנת 2030.

 

לא ברור אילו משתמשים זקוקים בפועל למצלמה שכזו - למעט צלמים מקצועיים אשר מצלמים תמונות שנועדו להדפסה בגודל רב או לעיבוד אינטנסיבי.

 

מאידך, פיתוח חיישן שכזה עשוי להאיץ את פיתוחם של מעבדים מקביליים ורכיבים אחרים במצלמות. פיתוחים שכאלה מגיעים בסופו של דבר - ממוצרי הפרימיום אל מוצרי הבסיס ומשפרים את ביצועיהם. לפני חודשים מספר הוצגה ברשת עדשה ענקית של קנון - 5,200 מ"מ, שמיועדת ככל הנראה ללוויני ריגול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים