שתף קטע נבחר

ראש המועצה האזין וצילם בסתר את הדוברת

ראש מועצת שדות נגב המכהן, מאיר יפרח, השתמש בכספי ציבור להתקין מצלמות ומכשירי האזנה. הוא הסביר בעבר את מעשיו כניסיון למנוע ונדליזם וגניבות

ראש המועצה החליט שהוא חייב לצותת ולצלם את הדוברת שלו. אז מי שילם? הציבור. בכתב אישום שהוגש היום (ד') לבית המשפט השלום בבאר-שבע נגד ראש מועצת שדות נגב, מאיר יפרח, מתואר איך שכר אנשי חברת חקירות פרטית כדי להשיג מידע על הדוברת. רק שהוא לא ממש הצליח.

 

על פי כתב האישום, שהוגש בפרקליטות מחוז דרום באמצעות עו"ד שלום שיפר, ב-2008 האזין מאיר יפרח שלא כדין לשיחות של דוברת המועצה חמש פעמים. הוא ניסה להאזין לשיחות שלה, אך לא הצליח בכך עקב תקלות טכניות או עקב היעדרותה מחדרה, וכן התקין מכשירים להאזנת סתר.

 

את הפעולות הללו הוא ביצע יחד עם חיים חזן, מנהל חברת "מוקד כחול לבן" ונתנאל ביטון, אשר עבר בחברת "מוקד כחול לבן". יפרח הורה להם היכן להתקין המצלמות, וכן סיפק להם את המפתח למשרדה של הדוברת.

 

כמפורט בכתב האישום, עשה מאיר יפרח במילוי תפקידו מעשה מרמה והפרת אמונים הפוגע בציבור, בכך שגרם לכך שהמועצה התחייבה לשאת בהוצאות שנועדו לצורך ביצוע עבירות על ידו. כמו כן, ניצל יפרח את מעמדו, סמכויותיו וכספי המועצה, כדי לבצע, שלא לצורך, התקנה ומעקב בלתי חוקי אחר המתלוננת. הרקע למעשים, אומרים בפרקליטות, אינו ידוע.

 

הפרשה התפוצצה בעקבות תלונה שהגישו עובדי המועצה במשטרה. בתחילת חקירתו, הסביר יפרח כי הורה להתקין את המצלמות בעקבות ריבוי מקרי ונדליזם וגניבות. "הודענו לכל העובדים כמקובל על התקנת המצלמות", אמר. 

 

עם העברת הטיפול בתיק לפרקליטות, אמר אחד מעובדי המועצה ל-ynet כי המהלך היה "אנחת רווחה לעובדים רבים". יפרח מסר בתגובה: "אני מאמין בחפותי ואני אתמודד עם זה. אעשה הכל כדי להוכיח את חפותי".

 

סניגורו של יפרח, עו"ד דוד ליבאי, מסר בתגובה כי "ראש המועצה כופר בהאשמות המיוחסות לו. המצלמה שהותקנה במועצה באה לגלות את מקור ההדלפות ולמנוע גניבות והותקנה כחוק. התקנת המצלמות במועצה הייתה אינטרס של המועצה ובמימונה. ראש המועצה לא ביקש להתקין האזנת סתר. הוא מכחיש כי הייתה האזנת סתר למישהו מעובדי המועצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר יפרח. מעקב צמוד אחר העובדים
צילום: גדי קבלו
מומלצים