שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  האם שוויץ בדרך למשאל על החלת עונש מוות?

  במדינה שבה מספיק לאסוף 100 אלף חתימות כדי לקיים משאל עם כמעט בכל נושא, פועל ארגון הסבור כי מערכת המשפט המקומית "נוטה באופן לא צודק לטובת תוקפים". כעת, הודיע הארגון כי קיבל מהממשלה אישור לאיסוף החתימות

  האם שוויץ בדרך למשאל עם על החלת עונש מוות? "הוועדה למען עונש מוות", תנועה אזרחית הפועלת למען החלתו של העונש במערכת המשפט השוויצרית, הודיעה הבוקר (יום ד') כי היא מפסיקה את הקמפיין שלה בנושא כיוון שקיבלה מהממשלה אישור לאסוף חתימות לטובת משאל עם.

   

  התנועה, בה חברים בין היתר קרובי משפחה של קורבנות מעשי רצח, סבורה כי יש לשוב ולהחיל את עונש המוות כ-70 שנה אחרי שבוטל בשויץ, וזאת כיוון ש"מערכת המשפט נוטה באופן לא צודק לטובת התוקפים, ולא לטובת הקורבנות ומשפחותיהם". 

   

  באתר האינטרנט שלה מפרטת התנועה הצעת חוק, לפיה ניתן יהיה להוציא להורג על מעשי רצח הכוללים התעללות מינית. "הקמפיין הוא הדרך החוקית היחידה שלנו להשמיע את קולנו. מטרתנו היא לגרום לציבור השוויצרי להיות מודע לבעיה", נכתב באתר.

   

  במסגרת המערכת החוקית הייחודית של שוייץ, המכונה "דמוקרטיה ישירה", ניתנת לתושבים האפשרות לקיים משאלי עם כמעט בכל נושא - אם הם אוספים לפחות 100 אלף חתימות.

   דוגמא לכך הוא משאל העם שהתקיים בשנה שעברה ובו הוחלט על הפסקת בנייתם של צריחי מסגדים בשוויץ.

   

  ההצעה לקיים משאל עם על החלת עונש המוות זוכה לביקורת קשה במדינה הנייטרלית. הרשויות סבורות כי החלת העונש תסתור את החוקה ואת ההסכמים הבינלאומיים עליהם חתומה שוויץ. אם תתקדם "הוועדה למען עונש מוות" ותתחיל לאסוף חתימות, נראה שתקום בפרלמנט תנועה שתבקש למנוע את קיום משאל העם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים