שתף קטע נבחר

אירופה: מודאגים מהרשעת מארגן הפגנות בילעין

עבדאללה אבו רחמה, מנהיג ההפגנות נגד גדר ההפרדה באזור רמאללה, הורשע אתמול בבית דין צבאי. שרת החוץ האירופית אשטון פרסמה הצהרה חריפה: "חשש שהצעד מכוון למנוע ממנו ומפלסטינים אחרים לממש את זכותם להפגנה לא אלימה נגד הגדר שאינה חוקית"

האיחוד האירופי מותח ביקורת חריפה על ישראל בעקבות הרשעתו של מארגן הפגנות המחאה נגד גדר ההפרדה .  שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, מסרה בהצהרה שפורסמה אחר הצהריים (יום ד') כי היא "מודאגת מאוד" מהחלטת בית הדין הצבאי מאתמול, להרשיע את עבדאללה אבו רחמה, ומכך שהצעד המשפטי יוביל לפגיעה בזכויות אדם.

 

אבו רחמה, יושב ראש הוועדה העממית של הכפר בילעין, הורשע אתמול בהסתה ובארגון הפגנות בלתי חוקיות נגד הקמת גדר ההפרדה בכפר. בית המשפט הצבאי צפוי לגזור את עונשו בחודש הבא.

 

"האיחוד האירופי רואה באבו רחמה מגן זכויות אדם המחויב למחאה לא אלימה

 נגד תוואי גדר ההפרדה של ישראל בכפרו", נכתב בהצהרה מטעם אשטון.

 

עוד נטען כי לפי האיחוד, "תוואי גדר ההפרדה שבנויה על אדמה פלסטינית אינו חוקי, והנציבות העליונה מודאגת מאוד מכך שמאסרו האפשרי של אבו רחמה מכוון למנוע ממנו ומפלסטינים אחרים מלממש את זכותם הלגיטימית למחות נגד קיומה של גדר ההפרדה, באופן בלתי אלים".

 

בהודעה הוזכר שהאיחוד האירופי עקב אחר כל ההליכים בתיק של אבו רחמה, שנעצר לראשונה ב-10 בדצמבר 2009. אתמול הוא גם זוכה מאשמה בעבירות של יידוי אבנים ואחזקת אמצעי לחימה, ששימשו לטענתו לתערוכה לצורך המחשת סוג האמצעים בהם משתמש צה"ל נגד המפגינים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשטון. הגדר לא חוקית
צילום: AP
הפגנה בבילעין
צילום: רויטרס
מומלצים