שתף קטע נבחר

ישי על ברק: פועל משיקולי רייטינג בנושא הגירוש

שר הפנים תקף את ברק, שהודיע כי הוא יוזם דיון חוזר בהחלטה לגרש 400 מילדי הזרים: "מוזר שמי שהתעלם מהסוגייה, מתנהל כאילו שמע עליה לראשונה". נתניהו מתנגד לדיון נוסף, בלשכתו הגיבו: "לא מתוכנן דיון כזה ביום ראשון הקרוב"

שר הביטחון ביקש, ראש הממשלה התחמק - ושר הפנים ניצל זאת כדי לעקוץ את "רודף הרייטינג" . לאחר ששר הביטחון אהוד ברק אמר כי הוא יוזם דיון חוזר בממשלה בהחלטה לגרש 400 מילדי העובדים הזרים, הודיעה לשכת ראש הממשלה כי הנושא "לא מתוכנן" לעלות לדיון בישיבה הקרובה, ביום ראשון. שר הפנים ישי תקף את ברק ואמר כי "מוזר שמי שהתעלם מהסוגייה, מתנהל כאילו שמע עליה לראשונה".

 

"ההחלטה לעצור ולגרש 400 ילדים היא שרירותית", אמר ברק, אך נתניהו לא שעה לבקשתו לדיון חוזר בעניין. כעת נראה שראש הממשלה לא מעוניין בדיון נוסף, ובוודאי לא ביום ראשון הקרוב..  

 

שר הפנים, אלי ישי, תקף את ברק, שנעדר מישיבת הממשלה בה הוחלט על הגירוש, ולא השאיר פתק בו הוא מודיע על התנגדותו להצעה. "חבל שמשיקולי רייטינג יש המבקשים לעשות שימוש ציני בילדי הזרים. מוזר שמי שבתחילה התעלם במודע מסוגיית הזרים בוחר להתנהל כאילו שמע עליה היום לראשונה".

 

לדעתו של ישי, שהתנגד להחלטת הממשלה מכיוון שלדעתו היה עליה לגרש מספר רב יותר של ילדים, ולא לתת 800 מהם מעמד חוקי בישראל, דיון נוסף יהפוך את "עבודת הממשלה לחלולה". "מדובר בהחלטת ממשלה שהתקבלה לאחר דיון מעמיק ועבודה מקיפה של ועדה בין-משרדית", טען.

 

השבוע הודיע משרד הפנים, עליו מופקד ישי, כי מנתונים חדשים עולה שכעת שוהים בישראל 20 אלף ילדים זרים באופן בלתי חוקי, מתוכם 6,000 עד גיל 5, ו-14 אלף בגילאי 6 עד 17. בארגוני הסיוע לעובדים זרים אמרו, עם זאת, כי מדובר ב"מדיניות ההפחדה הידועה של משרד הפנים".

 

בהכנת הכתבה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ישי. עוקץ
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
שוב נפגעים. ילדי הזרים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים