שתף קטע נבחר

השלטון המקומי: לא נשבות, אולי יהיו שיבושים

בכנס בשוהם אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, כי ייתכנו שיבושים באבטחה, בהסעות ובשירותי מזכירות - אולם שנת הלימודים תשע"א תיפתח כסדרה. "קשה לנו. על 400 ילדים כל המדינה כותבת, לא מדברים על מיליון אזרחים עניים"

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, הודיע הבוקר (יום ה') בכנס חינוך בשוהם כי שנת הלימודים תשע"א תיפתח כסדרה, אולם ייתכנו שיבושים בתחומי האבטחה, ההסעות והמזכירות. לדבריו, ב-1 באוקטובר יחזרו עובדי הרשויות המקומיות להיאבק נגד השחיקה בתקציביהם. 

 

"אנחנו לא נשבית את מערכת החינוך, אך קשה לנו. נושא המצוקה של הרשויות המקומיות לא עומד כלל על סדר היום הציבורי". בהתייחס לחשיפה הרבה שאליה זוכים ילדי העובדים הזרים, אמר בוחבוט: "על 400 ילדים כל המדינה כותבת, ולא מדברים על מיליון אזרחים עניים". 

 

בכנס הודיע שר החינוך, גדעון סער, כי בכוונתו לתמוך בתיקון החוק שמציע יו"ר ועדת החינוך, זבולון אורלב (הבית היהודי), להחמרת הענישה על אלימות כלפי מורים.

 "אני מתכוון להעביר תיקון לחוק המחמיר את העונש בדומה לחוק בתחום הרפואה. נהפוך את זה לעבירה מסוג פשע, שהעונש עליה כפול. המסר הוא מאוד חשוב".

 

סער התייחס גם למאבק משרדו על תקציב החינוך, ואמר כי בעשור האחרון נשחק תקציב המשרד בשל הגידול בתקציב הביטחון. לדבריו, ב-10 השנים האחרונות קוצצו 250 אלף שעות חינוך בבתי הספר. "השקעה בהון האנושי היא השקעה גם בביטחון המדינה", והבטיח כי בתקציב הדו-שנתי הבא יאושרו תוספות התקציב לחינוך. "התחלנו בשינוי סדר היום הלאומי, ונצטרך להראות תוצאות כדי לשכנע את הציבור, את הכנסת ואת הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוחבוט. לא על סדר היום
צילום: מתי אלמליח
החמרה בענישה. סער
צילום: מתי אלמליח
מומלצים