שתף קטע נבחר

השופט דרורי: למה אין מעצר בית בביתר עילית?

שופט המחוזי כתב: "חשבתי שאינני שומע טוב את עמדת המדינה", שטענה שלא ניתן להעביר עציר לפיקוח אלקטרוני בבית בביתר עילית. "זו הפליה בוטה", קבע דרורי, ופסק שהחיבור יבוצע. המדינה מערערת

השופט מפרשת "הקופאית האתיופית" שוב מפתיע, ונוזף במדינה: למה בחלק מהיישובים בשטחים אי אפשר לשהות במעצר בית בפיקוח אלקטרוני? זו התהייה שהעלה שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, משה דרורי. "חשבתי שלא שמעתי טוב את עמדת המדינה", הוא כתב, ופסק שהחיבור לאיזוק האלקטרוני יבוצע מיידית. היום (ה') מוגש על כך ערעור לבית המשפט העליון.

 

בהחלטה, בדיון חוזר בבקשתו של העציר אורון כהן, המואשם בעבירות אלימות, לשהות במעצר בית בבית אחותו בביתר עילית, חזר דרורי על עמדת הפרקליטות.

 "יש הסכם או זיכיון עם חברה פרטית לפיו היא אינה מוכנה לצאת מגבולות ירושלים, ונציג המדינה טען שאין בכך הפליה בין תושבי יהודה ושמרון לתושבי כלל מדינת ישראל... הוא טען שבמעלה אדומים ובאריאל יש לחברה סניפים ובביתר עילית אין".

 

"כאשר שמעתי את עמדת המדינה לראשונה, חשבתי שאינני שומע טוב, ולכן ביקשתי הפסקה כדי שבא כוח המדינה יבדוק אותה שוב ושוב", הוסיף דרורי,

 שהתפרסם לאחרונה בין היתר בעקבות הפסיקה על הקופאית יוצאת אתיופיה שנדרסה וננזפה.

 

השופט קבע שיש להתקין את האיזוק האלקטרוני. "זו בעיה עקרונית וחוקתית.

כל עוד מדינת ישראל מחזיקה ביישובים יהודיים ביהודה ושומרון ודואגת להם למים, חשמל, שירותי 'בזק' ואחרים.... קשה להעלות על הדעת הפליה יותר בוטה בין תושבי ביתר עילית לתושבי מדינת ישראל". המדינה תקווה שבית המשפט העליון יהפוך את ההחלטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט משה דרורי
באדיבות אתר בתי המשפט
מומלצים