שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו רוצה פגישות עם אבו מאזן ל'הבנות שקטות'

  ראש הממשלה עדכן את צוות המו"מ המצומצם על הצעתו: להוביל בעצמו את השיחות מול נשיא הרשות ולדון איתו כל שבועיים על הנושאים העקרוניים, כשהצוותים ידונו בפרטים

  ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס אמש (יום ה') את צוות יועציו לדיון הכנה לקראת השקת השיחות הישירות עם הפלסטינים  בשבוע הבא בוושינגטון. נתניהו מציע לארה"ב להיפגש עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן כל שבועיים לצורך "הבנות שקטות". הסוגיה הבוערת של ההקפאה נמצאת עדיין בדיונים מול האמריקנים, כשהיועץ הבכיר דניס רוס נמצא בארץ לצורך השיחות המקדימות.

   

  בדיון אמש עם ראש הממשלה השתתפו השליח המיוחד למשא ומתן יצחק מולכו, היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, ראש הלשכה נתן אשל, היועץ לתכנון מדיניות רון דרמר

   וראש מערך ההסברה ניר חפץ. נתניהו אמר להם שבכוונתו לנהל באופן אישי את המשא ומתן, ולהיעזר בצוות מצומצם ודיסקרטי. בעת הצורך יתוגבר הצוות המתוגבר באנשי מקצוע מתחומים שונים.

   

  עוד עדכן ראש הממשלה את יועציו כי עו"ד מולכו יהיה הנושא ונותן הראשי מטעמו. נתניהו הציע לממשל האמריקני להוביל בהמשך הדרך את התהליך המדיני בעצמו, במתכונת של "שיחות ישירות בין מנהיגים מדי שבועיים". על פי הצעת ראש הממשלה, הוא ייפגש עם אבו מאזן פעם בשבועיים, יחד הם ינסו להגיע להבנות שקטות בנושאים עקרוניים, ולאחר מכן צוותים של הצדדים ידונו בפרטים.

   

  בשיחות סגורות אמר אמש נתניהו: "משא ומתן רציני במזרח התיכון זה רק משא ומתן ישיר, שקט ורצוף בין המנהיגים על הנושאים העקרוניים. לכן הצעתי לקיים את השיחות במתכונת הזאת".

   

  בינתיים, עדיין אין בישראל החלטה לגבי המצב בתום תקופת הקפאת הבנייה

   בהתנחלויות, ב-26 בספטמבר. הפלסטינים מאיימים שיפוצצו את השיחות אם תחודש הבנייה. נציגים ישראלים מנהלים שיחות מקדימות מול האמריקנים גם בנושא זה, ולארץ באה משלחת בהשתתפות הבכיר האמריקני דניס רוס.

   

  בין היתר מנסים הצדדים למצוא "פתרון יצירתי" לסוגיה, ולהתמודד עם המשבר הפוליטי שעשוי להיווצר בעקבות החלטה על הבנייה מעבר לקו הירוק. בכל מקרה, הנושא יידון כבר בפתיחת המגעים הישירים, בשבוע הבא.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. רק שקט - ורציפות
  צילום: רויטרס
  צילום: אלכס קולומויסקי
  דניס רוס. הגיע לארץ
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים