שתף קטע נבחר

שוב משנה גרסה: הרפז קשר עצמו לזיוף המסמך

קצין המילואים שחשוד בזיוף "מסמך גלנט" אמר בחקירתו ביאחב"ל כי יש לו קשר למעשה, אבל במשטרה מתגברת ההערכה כי המסמך גובש על ידי מספר אנשים - שהרפז מגן עליהם. גרסתו הקודמת: איני זוכר ממי קיבלתי את המסמך

רק חשוד אחד נמצא במעצר, אבל במשטרה מעריכים - הוא לא זייף את המסמך לבדו. סגן-אלוף במילואים בועז הרפז קשר את עצמו אתמול לזיוף "מסמך גלנט", אך במשטרה מתחזקת היום (ו') ההערכה כי לחשוד העיקרי בזיוף היו שותפים במעשה.

 

במהלך הימים האחרונים, שבהם מוחזק הרפז במעצר על ידי היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים (יאחב"ל) הוא שינה מספר פעמים את גרסתו. בתחילת החקירה הכחיש הרפז כל קשר למעורבות בזיוף המסמך. הוא הודה כי החזיק במסמך, אך טען כי קיבל אותו מאדם אחר, שהוא אינו זוכר מיהו.

 

אתמול הציגו בפניו החוקרים ראיות שמחזקות את הטענה שהוא זייף את המסמך. הרפז קשר את עצמו בשלב מסוים לזיוף, ואולם החוקרים מעריכים כי הוא לא היה לבדו בסיפור. ההערכה במשטרה היא כי מדובר במסמך שגובש על ידי מספר אנשים וכי הרפז מגן עליהם ולא מוסר את שמותיהם למשטרה. החוקרים נסמכים בין היתר על העובדה שבטרם הוא נעצר, הוא ניסה להשפיע על עדים שידע כי זומנו למשטרה על מנת שלא ימסרו את כל הידוע להם בפרשה.

 

לפני שלושה ימים הוארך מעצרו של הרפז עד יום ראשון הקרוב. מסמכי בקשת המשטרה, הוא גם ניסה לשבש את החקירה כשהשפיע על גרסת עדים שזומנו למשטרה. הרפז, סגן אלוף במילואים, נעצר בנתב"ג יום לפני כן, לאחר שחזר מחו"ל.

 

בבקשה שהגישו אנשי היאחב"ל נכתב כי הרפז חשוד שזייף את המסמך ומסר אותו ללשכת הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. חשדות אלו הוטחו בו לאחר מעצרו, אבל כעת מעריכים במשטרה כי הוא אינו היחיד שאחראי לזיוף.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים