שתף קטע נבחר

צללית צולמה בסין: האם זהו מנהיג צפון קוריאה?

בהמשך לדיווחים על ביקורו בסין של קים ג'ונג איל, שהופעות פומביות שלו הן אירוע נדיר, פירסם תאגיד השידור היפני את התמונה הזו, שצולמה מחוץ למלון בעיר ג'ילין. שלטונות סין ממשיכים למלא פיהם מים

שלטונות סין שמרו גם היום (ו') על שתיקה בכל הקשור לביקורו במדינה של שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג-איל, שנכנס ליומו השני. עם זאת, הביקור כנראה הצליח לספק תמונה עדכנית של קים - מצרך נדיר ביותר בשנים האחרונות.

 

לטענת היפנים וסוכנות רויטרס שקיבלה מהם את התמונה, הצללית המובלטת במרכזה היא ככל הנראה של קים, המוקף במאבטחים. היא צולמה על ידי צלם של תאגיד השידור היפני מחוץ למלון בעיר ג'ילין.


אבטחה מחוץ למלונו של שליט צפון קוריאה (צילום: רויטרס)

 

לפי הדיווח הראשוני על הביקור, אתמול בטלוויזיה הדרום-קוריאנית, למסע התלווה גם בנו הצעיר ביותר של המנהיג, קים ג'ונג-און, שמוזכר זה זמן רב כמי שסומן להיות יורשו. "יש סימנים שלפיהם קים ג'ונג-איל ערך ביקור בסין", ציטטה הסוכנות הדרום-קוריאנית בכיר בסיאול, "אך המטרה המדויקת של הביקור או יעדו נמצאים בבירור".

 

לביקור כזה, לפי המידע המסתמן, יש חשיבות כפולה. ראשית, הוא עשוי להעיד כי מצבו הבריאותי של קים, שלקה לפני כשנתיים בשבץ מוחי, שפיר יחסית. קים ביקר בסין גם בחודש מאי האחרון, ואז נפגש עם נשיאה, הו ג'ינטאו,

אולם יציאות שלו אל מחוץ לצפון-קוריאה נדירות. בשנים האחרונות גם הופעותיו בפומבי בתוך ארצו הפכו תכופות פחות, כנראה על רקע מצבו הבריאותי.

 

שנית, העובדה שלביקורו של קים, הנושא אופי מדיני משמעותי, מתלווה גם בנו המסומן כיורש המיועד, עשויה להוכיח כי הדיקטטור הצפון-קוריאני אכן מנסה לקדם את מעמדו הדיפלומטי של מי שאמור לקבל לידי את מושכות השלטון בפיונגיאנג. רק לפני כחודשיים נבחר קים ג'ונג און בן ה-27 לחבר בפרלמנט הצפון-קוריאני, צעד אחר שנתפש ככזה המכשיר את הקרקע לעלייתו לשלטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצללית. זהו קים?
צילום: NHK via Reuters TV, רויטרס
מזהים את הדמיון?
צילום: רויטרס
מומלצים