שתף קטע נבחר

גלעד שליט בן 24; מכתב מסרקוזי יוקרא בעצרת

משפחתו של החייל החטוף תציין את יום הולדתו החמישי בשבי החמאס בעצרת במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה. ממלא מקום שגריר צרפת יקריא מכתב מהנשיא

גלעד שליט מציין היום (שבת) את יום הולדתו ה-24 - הוא יום הולדתו החמישי בשבי החמאס בעזה, והיום ה-1,525 מאז נחטף. בני משפחתו יציינו את האירוע העצרת מחאה במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה, שם שוהה המשפחה בשבועותה אחרונים, מאז סיום הצעדה שערכו ממצפה הילה לירושלים. 

 

בעצרת, שתחל בשעה 20:00, ישתתף גם ממלא מקום שגריר צרפת בישראל, שיקריא מכתב שהעביר למשפחת שליט נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. אמש קיימה משפחת שליט כהרגלה קבלת שבת באוהל המחאה.

 

שליט, שנפל בשבי לפני שמלאו לו 20 הפך בכלאו - רחוק מעיני יקיריו - לגבר צעיר. בשנים הראשונות לאחר שנחטף ציינו בני המשפחה את יום הולדתו באירועים המוניים, סמוך לכרם שלום ובכיכר רבין בתל-אביב, אך בשנתיים האחרונות ציינו את התאריך באינטימיות יחסית בביתם במצפה הילה.

 

אביבה שליט, אמו של גלעד, צמררה את הציבור הישראלי כשפנתה ביום הולדתו ה-22 של בנה לראשי המדינה, במשפט שהפך מאז לסיסמה: "חייו של בן, ילד, חייל, הם לא עסקת נדל"ן".

 

שנה לאחר מכן, בעוד יום הולדת עצוב, ביקשה את סליחתו של גלעד, "על שלא הצלחנו לשמור עליך ולמנוע את הסבל הרב שאתה עובר, למרות שזה לא בשליטתנו. סליחה על שלא הצלחנו להחזירך הביתה עד היום למרות המאמצים הרבים שלא חסכנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
1,525 יום בשבי
צילום: נועם רותם
נועם ואביבה שליט
צילום: הרצל יוסף
מומלצים