שתף קטע נבחר

עובדי משרד החוץ לרמטכ"ל: אל תשבור השביתה

אחרי שהכריזו על החרמת ביקור רה"מ בוושינגטון והחרפת העיצומים, העובדים ביקשו מאשכנזי למנוע שימוש באנשי צה"ל כתחליף: "לא נוכל לעבור על אקט כוחני כזה לסדר היום"

ועד עובדי משרד החוץ שיגר היום (א') מכתב לרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, שבו ביקשו ממנו להתערב כדי למנוע את שבירת העיצומים שעליהם הכריזו בביקורו של ראש-הממשלה, בנימין נתניהו, בוושינגטון - באמצעות גיוסם של אנשי צבא למלא את מקומם של העובדים השובתים.

 

 

"אנו פונים אליך בעקבות ידיעות שהופיעו בתקשורת לפיהן נציגי צה"ל בשגרירויות ישראל בעולם הונחו לבצע את עבודתם של אנשי שרות החוץ עקב העיצומים המתקיימים", כתבו אנשי ועד העובדים.

 

"ידוע כי שבירת עיצומים חוקיים על-ידי גוף ביטחוני-ממלכתי הינה נורמה פסולה מבחינה ציבורית ומהותית, שאין לה מקום במדינת חוק", לשון המכתב. "למותר לציין כי לא נוכל לעבור על אקט כוחני כזה לסדר היום".

 

העובדים התייחסו גם לאירועים הקודמים שבהם גויסה מערכת הביטחון למלא את מקומם של אנשי משרד החוץ, בין היתר כשעובדי המוסד נשלחו להכין את ביקורו של ראש-הממשלה ביוון.

 

"לאחרונה נאלצנו, בלית ברירה, לנקוט צעדים קשים נגד גוף ביטחוני אחר, ואנו מקווים כי לא נצטרך לחזור על מהלך כזה ביחס לנציגי צבא ההגנה לישראל. לפיכך, אנו מבקשים כי תנחה את נציגי צה"ל להפסיק כל טיפול הכרוך בהפרת העיצומים של עובדי משרד החוץ".

 

מלבד ראש הממשלה, ב-ynet הובא בסוף השבוע האחרון סיפורם של אנשים שסובלים מהעיצומים באופן מוחשי וכואב הרבה יותר. קשישים וחולים רבים נותרו חסרי אונים בשל הפסקת הנפקת אשרות לעובדי סיעוד מחו"ל.

 

מדובר צה"ל נמסר כי "הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, לא נתן שום הוראה לנספחי צה"ל לסייע בביקורי ראש הממשלה בחו"ל בשל שביתת אנשי משרד בחוץ. אמירות בעניין זה הינן הבל ורעות רוח".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים