שתף קטע נבחר

הקסם של קדאפי: שיכנע איטלקיות להתאסלם

שליט לוב המבקר באיטליה שילם למאות דוגמניות מקומיות כדי שיאזינו להרצאה שלו על האיסלאם. כמה מהן הביעו מורת רוח על יחסו לנצרות, אך לפחות שלוש נשבו בקסמיו - והתאסלמו

ביקור שלא ישכחו: שליט לוב, מועמר קדאפי, העניק היום (א') שיעור באיסלאם למאות צעירות איטלקיות. הן נשכרו על-ידי סוכנות דוגמנות וקיבלו תשלום עבור השתתפותן באירוע, שהתקיים בבית השגריר הלובי ברומא. כמה מהן, כך דווח, אפילו נשבו בקסמו עד שהמירו את דתן.

 

קדאפי העניק לצעירות עותקים של הקוראן, אך הצליח להרגיז כמה מהמשתתפות הקתוליות כשהמעיט בערך הנצרות וטען כי היא אינה חשובה. מנגד, נוכחים באירוע טענו ששלוש צעירות החליטו להתאסלם בו במקום.

 

"זה היה מפגש יפהפה", סיפרה אחת המשתתפות, שתיארה את השליט הלובי כ"מאוד נינוח". המשתתפות סירבו לספר איזה סכום קיבלו תמורת השתתפותן באירוע היוצא דופן.


אחת הדוגמניות של קדאפי, עם הקוראן בידיה (צילום: AP) 

 

מדובר בפעם השנייה שבה עורך קדאפי אירוע מסוג זה לצעירות איטלקיות. בנובמבר הוא ערך הרצאה

על האיסלאם בפני 200 צעירות שגוייסו על-ידי סוכנות דוגמנות וקיבלו כ-75 דולר תמורת השתתפותן.

 

ביוני 2009 הוא הזמין 700 נשות עסקים ופוליטיקאיות בולטות מאיטליה להרצאה שבמהלכה מתח ביקורת על היחס של האיסלאם לנשים, אך גם טען כי גברים צריכים להחליט אם קרובותיהם יכולות להוציא רישיון נהיגה

 

הביקור הנוכחי הוא הרביעי של קדאפי באיטליה בשנה האחרונה, על רקע שיפור הקשרים העסקיים בין שתי המדינות. הוא מתרחש על רקע יום השנה השני לחתימה על ההסכם שבמסגרתו הסכימה רומא לשלם לטריפולי 5 מיליארד דולר כפיצוי על כיבוש לוב שנמשך 30 שנה והסתיים בשנת 1943.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדאפי באיטליה
צילום: AP
בית השגריר הלובי ברומא
צילום: AP
מומלצים