שתף קטע נבחר

עיתון איראני מגדף: קרלה ברוני "פרוצה"

כלי התקשורת באיראן זעמו על מכתב מחאה ששיגרה אשת נשיא צרפת נגד עונש סקילה שנגזר על תושבת המדינה, וכינו את ברוני "פרוצה" ו"חסרת מוסריות"

קרלה ברוני-סרקוזי, רעייתו של נשיא צרפת, סופגת השמצות מצד כלי התקשורת באיראן. הסיבה: מחאתה נגד עונש הסקילה שנגזר על אזרחית הרפובליקה האיסאלמית.

 

עיתון הנשלט על ידי הממשלה לא אהב את התערבותה של ברוני בפסיקה של מערכת המשפט במדינה וכינה את אותה "פרוצה" במאמר מערכת שפרסם. על פי דיווח בעיתון הבריטי "סאנדיי טלגרף" גם בטלוויזיה הממלכתית של איראן לא חסכו ביקורת על בת זוגו של הנשיא סרקוזי, והאשימו אותה ב"היעדר מוסריות".


ברוני כתבה לאשטיאני: "מדוע צריך להקיז את דמך?" (צילום:רויטרס)

 

בשבוע שעבר שיגרה ברוני מכתב מחאה בו קראה לשחרר את סקינה מוחמדי אשטיאני, אזרחית איראן בת 40, העומדת בפני עונש של סקילה למוות, לאחר שהורשעה כי קיימה יחסי מין עם שני גברים שרצחו את בעלה. במכתב שיועד לאשטיאני כתבה ברוני: "מדוע צריך להקיז את דמך ולגזול מילדייך את אמם? כיוון שאת בחרת לחיות? בשל היותך אישה, וכיוון שאת איראנית? אני מסרבת להסכים לכך".

 

עונש הסקילה האכזר שנגזר על אשטיאני עורר הדי ביקורת בכל רחבי העולם, העיתונות באיראן אמנם תוקפת את מבקרי המדינה, אבל הזעם העולמי שעורר גזר דינה של אשטיאני הצליח לעכב את ביצוע עונשה. משרד החוץ האיראני מסר בשבוע שעבר כי הוחלט להשהות את ביצוע הסקילה, ודובר משרד החוץ בטהרן הסביר כי "הפסיקה נבחנת כעת וכשתתקבל ההחלטה הסופית היא תפורסם".

 

אשטיאני, המתגוררת בעיר תבריז שבצפון-מערב המדינה, נמצאת בכלא האיראני מזה חמש שנים.

תחילה היא נדונה ל-99 מלקות בשל קיום יחסי מין מחוץ לנישואין, אבל לאחר מכן החמיר בית המשפט העליון את עונשה לסקילה. זאת, בהתאם לחוקי השריעה הקובעים עונש מוות בתלייה או בסקילה על מעשי ניאוף.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרלה ברוני עם בעלה נשיא צרפת
צילום: AP
אשטיאני. האיראנית הנידונה לסקילה
מומלצים