שתף קטע נבחר

האו"ם האריך מנדט יוניפי"ל, ישראל ולבנון בירכו

כוח האו"ם יישאר בדרום לבנון: מועצת הביטחון אישרה פה אחד הארכת המנדט בשנה, נציג ישראל הזהיר מחימוש חיזבאללה

מועצת הביטחון אישרה הערב (ב') פה אחד את הארכת המנדט של כוח האו"ם בדרום לבנון בשנה נוספת. נציגי ישראל ולבנון ברכו על ההחלטה. נציג לבנון הסתפק בהצהרה על מחויבותה המלאה של המדינה למימוש החלטה 1701 - שמירה על הפסקת האש אחרי מלחמת לבנון השנייה, ואילו נציג ישראל הזהיר מהסכנות של חימוש החיזבאללה בנשק מאיראן וסוריה.

 

סגן ראש משלחת ישראל לאו"ם, חיים וקסמן, אמר בדיון במועצת הביטחון על הארכת מנדט יוניפי"ל כי "ישראל מעריכה ומברכת את התרומה של כוחות יוניפי"ל באזור". הוא קרא להם לפעול "בנחישות ובתקיפות, במסגרת המנדט שניתן להם, על מנת להבטיח שאזור דרום לבנון יהיה נקי מנשק למעט זה של צבא לבנון ויוניפי"ל".

 

האישור של הארכת מנד"ט כוח האו"ם לדרום לבנון הוא כמעט אוטומטי, אבל בדיון שהתפתח, ביקשה ישראל שמועצת הביטחון תחזק את אחיזתה בדרום לבנון ותביא למילוי החלטתה 1701 לפירוק החיזבאללה מנשקו.

 

"התחמשות חיזבאללה והתמיכה שהוא מקבל מאיראן וסוריה בנשק, אימונים ומימון מהווה הפרה בוטה של החלטה 1701", אמר נציג ישראל באו"ם. וקסמן קרא לצבא לבנון לנהוג באחריות ו"לבדל עצמו מגורמים רדיקליים", ולכוחות יוניפי"ל "לפעול בנחישות ובתקיפות בדרום לבנון".

 

בעקבות תקרית העץ בגבול הצפון, בה נהרג סגן אלוף דב (ברי) הררי, פרסם בשבוע שעבר יוניפי"ל דו"ח, הקובע שהעץ שצה"ל ביקש לגזום בגבול לבנון לפני כשלושה שבועותהיה בשטח ישראל. בכך אשרר יוניפי"ל את המסקנה שאליה הגיע כבר בשעות שלאחר התקרית.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוח יוניפי"ל בגבול
צילום: AP
מומלצים