שתף קטע נבחר

נאשם בטרור בארה"ב: מוכן לרצוח מיליוני יהודים

ג'יימס קרומיטי ושלושת חבריו נעצרו אשתקד אחרי שהניחו מטעני-דמה ליד בית כנסת בניו יורק. מושבעים במשפט שמעו הקלטות של הנאשם אומר לסוכן סמוי: רוצה למוטט את ארה"ב

ג'יימס קרומיטי, הנאשם במזימה הכושלת לבצע פיגוע בבית כנסת בניו יורק וליירט מטוסים צבאיים, אמר לסוכן סמוי כי הדרך להסיג את צבא ארצות הברית מעיראק היא באמצעות טרור מבית. הדברים נשמעו בהקלטות שהוצגו הלילה (ג') לחבר המושבעים במשפטו.

 

המזימה נחשפה במאי אשתקד אחרי ששלושת האמריקנים - קרומיטי (43), אונטה ויליאמס (34) ודיוויד ויליאמס (29) - והמהגר מהאיטי לאגר פיין (28) הניחו

מטעני חבלה מדומים מחוץ לבית כנסת ולמרכז תרבות יהודי בניו יורק. הפרשה עוררה סערה גדולה בארה"ב בשל התנהלות כוחות הביטחון האמריקניים.

 

אחרי מעצרם התברר שהארבעה היו נתונים למעקב של הבולשת הפדרלית (FBI) במשך שנה, במהלכה סיפקו להם סוכני ביטחון חומרי נפץ מזויפים והדריכו אותם כיצד ליירט מטוסי צבא בבסיסים אמריקניים. סניגוריו של קרומיטי טוענים שהוא הופלל על ידי הסוכן הסמוי בטענה שהוא זה ששכנע אותו לבצע פיגועים.

 

משפט הטרור הגדול נפתח החודש בבית משפט פדרלי בניו יורק, והלילה השמיעה התביעה הקלטות שבהן נשמע קרומיטי מדבר ארוכות על שנאתו ליהודים. הנאשם הוקלט על ידי סוכן סמוי שחבר לקרומיטי ושוחח עימו בארוחות במסעדות וכן בביקורים בביתו.

 

"המוסלמים רוצים למוטט את ארצות הברית", נשמע קולו של קרומיטי בשיחה עם הסוכן. "תאמין לי, אפשר לעשות את זה עם המוסלמים 'הרגילים' כאן". בהמשך השיחה התלונן המחבל על המעורבות הצבאית של ארה"ב במזרח התיכון. "מה נוכל לעשות כדי לעצור את זה? אנחנו צריכים להתחיל את זה כן, אתה מבין? אני אהרוג עשרה מיליון (יהודים) לפני שאהרוג מוסלמי אחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טוען שהופלל. קרומיטי
צילום: AP
מומלצים