שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מי לא הגיע לכנס לתעסוקת חרדים? שרי ש"ס
  שרי ש"ס לא הגיעו לכנס בגבעת וושינגטון למרות שלדברי המארגנים, הם אישרו את הגעתם. "הם מפחדים שאם האוכלוסייה הזו תלך לעבוד ילכו להם הקולות", אמר חרדי, אב ל-9, שסיים קורס מדריכי ספורט בביה"ס להכשרת חרדים במקום

  רשימת הנואמים בכנס ליועצי תעסוקה למגזר החרדי והדתי שקיים אתמול (ב') בית הספר להכשרת חרדים של גבעת ושינגטון, כללה, בין השאר, את סגן רה"מ ושר הפנים אלי ישי, שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, ואת השר לשירותי דתות, יעקב מרגי. לדברי מארגני הכנס, כולם אישרו את הגעתם – אך שעה לאחר תחיל הכנס התברר כי עידוד תעסוקת חרדים לא ממש נמצא בראש מעייניהם – ומוזמני הכבוד לא הגיעו.

   

   התמ"ת נגד דו"ח טאוב: "תעסוקת החרדים בעלייה"

   

  "הם מפחדים מזה, הם יודעים שאם האוכלוסייה הזו שהם מתעקשים להפוך לנזקקת תצא לשוק העבודה – ילכו להם הקולות", אמר חרדי המתגורר באלעד, אב ל-9, אשר סיים לאחרונה קורס מדריכי ספורט בגבעת וושינגטון. לדבריו, לטוב ולרע, הצורך לעבוד יסיים את הבידוד בחברה החרדית.

   

  נחרץ לא פחות היה חברו שהסביר כי קיצוץ קצבאות הילדים והתקציבים לכוללים אילץ את הגברים לסייע לכלכלת המשפחה ומבלי שתשוב התמיכה הממשלתית – המגמה של השתלבות בשוק העבודה - תימשך.

   

  אי אפשר לקיים משפחה מקיצבה

  "אחרי הילד הרביעי כבר אי אפשר לקיים משפחה מאף קצבה או תמיכה מהכולל – כך שתרצה או לא תרצה תהיה חייב לצאת לעבוד", כך אמר אתמול (ב') אחד ממשתתפי ליועצי תעסוקה למגזר החרדי והדתי שקיים אתמול (ב') בית הספר להכשרת חרדים של המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון.

   

  מנהל קריית החינוך יקי סעדה הוסיף כי כ-1,000 חרדים כבר סיימו את לימודיהם במוסד והוכשרו למקצועות שונים מאיפור, אופנה, מוסיקה, ספורט ועד שוק ההון", לדברי שאר הנואמים בכנס, חרדים או חובשי כיפה בעצמם – המגמה גוברת וצפויה להימשך.

   

  שלא לייחוס אמר משתתף בכנס ש"כבר היום שיעור התעסוקה במגזר גבוה בהרבה מהנתון הרשמי. לדבריו, יש כ-30 אלף סופרים שאינם מדווחים, כמו גם מוהלים ובעלי מקצועות רבים נוספים שעובדים בשחור. חייבים לעבוד אז עובדים". להערכתו, מגמה זו צפויה לגבור. "כיום פונים להכשרות גם מועמדים ממקומות הנחשבים מחמירים יותר. אם מכורח ואם מבחירה המגמה היא של השתלבות - גם אם זה אומר שניאלץ להתגמש".

    

  תגובת השרים מדוע לא באו לכנס: 

  מלשכת סגן רה"מ ושר הפנים, אלי ישי נמסר ש"הוא נקרא להתייעצות שלא הייתה מתוכננת מראש, ושלא יכול היה לדחותה. השר ישי פעל רבות בתפקידו כשר התמ"ת למען תעסוקת החרדים וימשיך לפעול בתפקידו הנוכחי עבור מטרה זו".

   

  ממשרד שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, נמסר: "השר הוזמן להשתתף בפאנל על פתרונות תעסוקה במגזר החרדי בגבעת וושינגטון, נושא שבו המשרד רואה חשיבות מרובה, והמשרד אף מתקצב אותו במסגרת פעילות אגף שיקום שכונות חברתי. אולם, כבר לפני כמה שבועות הודענו למזמינים בשיחה טלפונית כי לא נוכל להשתתף בפעילות זו, ובאופן חד משמעי – השתתפות השר לא אושרה".

   

  מלשכת השר לשירותי דתות, יעקב מרגי נמסר ש"לא אישרנו את ההגעה באופן סופי. באותו יום השר נקרא לכנס חירום ולכן לא התאפשר לו להגיע". נציין, שלמרות דברי השר, בידי ynet תכתובת מה-1 באוגוסט, בה לשכתו מאשרת את הגעתו לכנס, ללא אזכור סייגים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר אלי ישי. התייעצות לא מתוכננת
  צילום: אבי אוחיון, לע"מ
  השר יעקב מרגי. היה בכנס חירום
  צילום: אפי שריר
  השר אריאל אטיאס. לא אישרתי הגעה
  צילום: ששון תירם
  מומלצים