שתף קטע נבחר

אלי ישי: נכשלנו בלבנון כי התרחקנו מאלוהים

שר הפנים השווה בין מלחמת ששת הימים למלחמת לבנון השנייה: "רק 2,000 חיזבאללונים. מה אתם חושבים? שאפשר להצליח בלי לומדי התורה?". ערב פתיחת השנה הוא דיבר על אלימות הנוער: "פשע, סמים, דקירות. בחינוך טהור לפי תורת ישראל אין את הדברים האלה"

כמה ימים אחרי שמנהיגו הרוחני, הרב עובדיה יוסף, איחל למות הפלסטינים, לשר הפנים, אלי ישי, יש עוד כמה דברים לומר בהקשר לסכסוך הישראלי-ערבי. בכינוס בבית-כנסת בתל-אביב הוא טען אמש (יום ג') שבמלחמת ששת הימים התרחשו נסים לעם ישראל, בעוד במלחמת לבנון השנייה ספגנו מפלה בגלל הריחוק מאלוהים. 

 

"בששת הימים כל צבאות ערב, על כל חייל שלנו יש להם 10 אלף חיילים, על כל טנק שלנו 10 אלף טנקים, על כל מטוס לפחות 10 מטוסים", הוא הזכיר בבית הכסת היכל יעקב בשכונת קריית שלום, מול תומכיו ובכירי ש"ס. "איך אפשר שעם ישראל יצא למלחמה מול כל צבאות ערב, רק אם הם הולכים ברגל הלך עלינו. מישהו יודע להסביר את הנסים והנפלאות?

 

"והנה מלחמת לבנון השנייה, בלי סוריה, בלי ירדן, בלי לוב. סה"כ 2,000 חיזבאללונים. 2,000!", אמר שר הפנים. "תראו מה קרה. אתם יודעים למה? כי אמרנו 'כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה'. מה אתם חושבים? שאפשר להצליח בלי סייעתא דשמייא? בלי תורת ישראל? בלי לומדי התורה?", פסק בנחרצות, ובהמשך קבע: "מי שלא מאמין שעם ישראל חי מעל הטבע הוא כופר".

 

ישי דיבר גם על המתנגדים לגירוש הילדים: "זו אכזריות ולא רחמנות.

ההורים של הילדים הזרים מתעללים בהם. פחד להיכנס לדרום תל-אביב, המשטרה מפחדת מהם".  

 

ערב לפני פתיחת שנת הלימודים, ישי תקף את החינוך החילוני ואמר ש"הודיעו לאחרונה שבכל בית-ספר בארץ שמו שוטר. כל הכבוד, גלאי מתכת שילדים לא יכנסו עם סכינים או אולרים. אי אפשר להאמין מה קורה בחינוך היום. זה חינוך? פשע, אלימות, סמים, דקירות. כשלומדים לפי תורה לא צריך שוטר בבית הספר - לא צריך גלאי לראות אם תלמיד נכנס עם סכין או לא. בחינוך טהור לפי תורת ישראל אין את הדברים האלה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. "פחד להיכנס לדרום תל-אביב"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים