שתף קטע נבחר

פרס לנועם שליט: "קחו הפוגה מהמאבק בחגים"

נשיא המדינה אירח את הוריו של החייל החטוף במעונו וחיזק את ידיהם. נועם, אביו של גלעד, דחה את הצעתו של פרס והסביר: "לא הגענו למצב שבו אפשר לנוח. גם גלעד לא יכול לצאת להפוגה מהשבי"

נשיא המדינה, שמעון פרס, אירח היום (ד') במעונו את נועם ואביבה שליט, הוריו של החייל החטוף, גלעד שליט. אביו של החייל, נועם, סיפר כי הנשיא הביע באוזניו את הערכתו המאבק המתמיד לשחרור בנו - אך ביקש ממנו לקחת "פסק זמן" להתרעננות, עד לראש השנה.

 

"הנשיא קיבל אותנו בלבביות ובחום רב והביע הערכה למאבק ההרואי שלנו, לנחישותנו ולעמידתנו לאורך זמן", אמר נועם שליט ל-ynet. "הנשיא ביקש מאיתנו לצאת להפוגה מהמאבק עד ראש השנה, למען בריאותנו וכדי לאסוף כוחות".


נועם ואביבה שליט בבית הנשיא, היום (צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ)

 

לדברי אביו של החטוף, השיב לו כי בצר לו  לא יוכל להפסיק את המאבק, גם לא בתקופת החגים. "לא הגענו למצב שבו אנו יכולים להרשות לעצמנו לנוח, כי גם גלעד לא יכול לצאת להפוגה מהשבי. ביקשנו מהנשיא להפעיל את מלוא כובד משקלו על מקבלי ההחלטות כדי לסיים את הפרשה האומללה הזו, שהסבה נזק גדול לחברה לאחר שפעם אחר פעם, המדינה פשוט לא מצליחה להחזיר שבוי".

 

שליט סיפר גם כי העלה לפני הנשיא אפשרויות שונות לפעול למען השבתו של גלעד - והוא הבטיח לו כי ישקול אותן. עם זאת, כשנשאל האם פרס מסייע להשבת בנו, אמר נועם שליט כי "לצערנו, אנו חייבים להסתכל רק על מבחן התוצאה ועדיין לא יכולים להתעודד ולהגיד שמישהו פועל באופן רציני לקידום העניין".

 

פרס אמר להוריו של שליט: "חמאס הוא יריב קשה, אבל בשום פנים ואופן אסור לאבד את התקווה וחייבים להמשיך להיאבק להחזרתו של גלעד".


פרס התחייב לסייע. בית הנשיא, היום (צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ)

 

הוא עדכן את הוריו של גלעד על פגישתו הצפויה מחר באיטליה עם האפיפיור בנדיקטוס ה-16, וציין כי יפנה אליו בבקשה להירתם באופן פעיל כדי לסייע להחזרת החטוף, כפי שלדבריו הוא עושה בפגישותיו עם כל מנהיגי המדינות".

 

במקביל, שיגרו היום פעילי "לשכת הגיוס האזרחי למען גלעד שליט" מכתב לרמטכ"ל המיועד ואלוף פיקוד הדרום הנוכחי, יואב גלנט, שבו הזכירו לו את התבטאויותיו לאחר החטיפה, לפני יותר מארבע שנים, אז אמר כי יעשה הכל כדי להשיבו הביתה.

 

"ארבע שנים ואיש אינו מעז לדבר על הכשלים שהביאו לאירוע החטיפה ועל אלה שנעשו מיד אחריה. ארבע שנים וחייל חי אחד חסר במצבת כוח האדם של צה"ל ". כתבו הפעילים ושאלו: "הבטחת לעשות כל שניתן. האם באמת עשית?".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט באוהל המחאה
צילום: עדי ששתיאל
מומלצים