שתף קטע נבחר

הרב מלמד: ממורשת המחרימים לא יישאר כלום

"בבכי ובתחנונים חזרנו לארצנו, באנו אל ההרים השוממים, והאדמה החלה לתת את יבולה - והם: עוז, יהושע, גרוסמן, סמי מיכאל, שונאים". ראש ישיבת הר ברכה סבור כי מורשת האמנים המחרימים תיזכר כמו זו של מפלגת הבונד

"מספריהם ומורשתם של האמנים המחרימים את תושבי יהודה ושומרון לא יישאר כלום כמעט, לא יותר ממה שנשאר מתומכי הבונד", כך קובע הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת הר ברכה, בטור "רביבים" שיפרסם בסוף השבוע בעיתון "בשבע". 

 

מלמד מתייחס לחרם השחקנים באריאל, ואומר כי "כואב לשמוע שישנם אחים יהודים שמחרימים אותנו מתיישבי יהודה ושומרון. אנחנו זוכים שמתקיימת בנו הנבואה העתיקה (ירמיהו לא): 'עוד אבנך ונבנית בתולת ישראל, עוד תעדי תופיך ויצאת במחול משחקים. עוד תטעי כרמים בהרי שומרון... ושבו בנים לגבולם'. בבכי ובתחנונים חזרנו לארצנו, באנו אל ההרים השוממים, והאדמה החלה לתת את יבולה, והמשפחות הולכות ונבנות. והם: עוז, יהושע, גרוסמן, סמי מיכאל, שונאים. ושלא ילמדו על כך זכות. חרם פירושו הוקעה גמורה, ניתוק, שנאה".

 

לדברי הרב, "גם מי שמחליט לקרוא בספריהם מסיבותיו השונות - שידע שהם עצמם החליטו לשנוא אותו. ואם הוא דווקא רוצה לקרוא מספריהם של מחרימנו - עדיף כבר שיקרא את דוסטוייבסקי שבוודאי היה סופר יותר גדול".

 

הרב מלמד מתייחס גם לסערה התקשורתית סביב דבריו של הרב עובדיה יוסף על הפלסטינים:

"פתאום רעשה התקשורת, נמסר שהגאון הרב עובדיה יוסף שליט"א, אמר בדרשתו שהלוואי והקב"ה יעניש את אויבינו הפלסטינים הרוצחים, ויביא עליהם דבר, והלוואי שאבו מאזן ימות. מייד צוירה דמותו כאויב האנושות ומכשיל השלום העולמי. כאילו נחשפה האמת הנוראה של היהדות".

 

על פי הרב מלמד, "בכל שבוע באלפי מסגדים בארץ ובעולם מטיפים לרצח של יהודים ולהשמדתה של מדינת ישראל, ומבטיחים גמול לכל מי "שיזכה" לרצוח יהודי. ולא מדובר בתפילות לשמיים אלא בהוראות הפעלה, שאכן יוצאות אל הפועל בארץ ובעולם. ועל כל זה אסור לדבר, שמא ידעו היהודים מה חושבים עליהם באמת ולא ירצו לקבל את מס השפתיים והבטחות השקר. התפילות שלנו הן לתיקון האדם באשר הוא, ולשלומם וטובתם של כל העמים, ורק מול שונאים שאין בליבם חרטה וצער אנו נלחמים ומבקשים סיוע מן השמים כדי לנצחם. הרב ביטא בדבריו את האמת ואת רחשי לב העם בתפילותיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אליעזר מלמד
צילום: מתי אלמליח
מומלצים