שתף קטע נבחר

מיליונים קוצצו ממוסדות חרדים שלא לימדו ליבה

מתשובת משרד החינוך, לעתירה שהוגשה לבג"ץ, עולה כי קוצצו 20.3 מיליון שקלים ממוסדות חרדים שלא לימדו את מקצועות הליבה. בנוסף, נטען כי יוכפל מספר המפקחים במוסדות החרדים

לא לומדים ליבה - קבלו פחות כסף: משרד החינוך הודיע היום (ה') לבג"ץ, כי לקראת שנת הלימודים הקרובה קיצץ כ- 20.3 מיליון שקלים מתקציבם של 51 מוסדות חינוך חרדים, שלא קיימו את תוכנית הליבה כנדרש. ההודעה לבג"ץ ניתנה בתשובה לעתירת התנועה הרפורמית, המבקשת לקבוע שהחוק אינו פוטר את הכנסת ומשרד החינוך מלאכוף את תוכנית לימודי הליבה על מוסדות החינוך במגזר החרדי.

 

במשרד החינוך מדגישים כי הקיצוץ נעשה לראשונה ובהתאם להנחיית היועץ

 המשפטי לממשלה משנת 2004, שטרם בוצעה עד כה. עם זאת, השנה הנחה שר החינוך גדעון סער לאמץ את ההנחיה ולתקצב רק מוסדות שיקיימו את תוכנית הליבה.

 

ההודעה על הנחיית השר הועברה לרשתות החינוך החרדי כבר לפני ארבעה חודשים. בנוסף, לטענת משרד החינוך, במהלך השנה הקרובה יוכפל מספר המפקחים על מוסדות החינוך החרדי, כשבמהלך שלוש השנים הקרובות צפויה תוספת של עשרות תקנים למטרת הגברת הפיקוח. "פעולות אלה מהוות שינוי מהותי במדיניות המשרד, בניגוד לעבר, בו לא

 נאכפה החובה לקיים את תכנית הליבה ולא הושת קיצוץ תקציבי על מוסדות שלא עמדו בחובה זאת", ציינו במשרד.

 

מהמרכז לפלורליזם יהודי נמסר בתגובה: "המדינה למעשה מודה כי היא מסתמכת על הצהרת הרשתות ואין לה כל דרך אמיתית לאמת את הנתונים שהיא מוסרת. בכך מודה המדינה כי היא מגבה את רשתות החינוך החרדיים מבלי שיש בידה מידע אמין המבוסס על פיקוח אמיתי לגבי ישום תוכנית הליבה. המדינה בוחרת לעצום עיניים ולהאמין לנתונים הנמסרים על ידי המוסדות החרדיים עצמם באשר למידת יישום תוכנית הליבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סער. לתקצב רק מוסדות שיקיימו את התוכנית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים