שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  סטיבן הוקינג: אלוהים לא ברא את היקום
  האל לא יצר את העולם והמפץ הגדול היה בלתי נמנע בשל חוקי הטבע - כך טוען הפיזיקאי הדגול סטיבן הוקינג בספר חדש
  המדען המפורסם בעולם סטיבן הוקינג מציג בספרו החדש The Grand Design שיתפרסם בשבוע הבא, תיאוריות חדשות על היקום שהופכות את האל למיותר בתהליך יצירת העולם. כך על פי עיתון "הטיימס" שפרסם אמש קטעים ראשונים מהספר.

   

  "משום שקיים חוק כמו חוק הכבידה, היקום יכול ועתיד ליצור את עצמו מכלום. יצירה ספונטנית היא הסיבה לכך שקיים משהו במקום הלא-כלום", אמר הוקינג. "אין צורך לקרוא לעזרתו של אלוהים כדי שיניע את היקום".

   

  השקפות אלה מרחיקות את הוקינג מדעות שהשמיע בעבר בנושא הדת, לפיהן גם אם ניתן להבין את העולם באמצעות חוקי הפיזיקה לבדם, אין זה אומר שאלוהים לא קיים.

   

  בספרו "קיצור תולדות הזמן" מ-1988 הוא כתב: "אם נגלה תיאוריה שלמה של העולם, יהיה זה ניצחונה האולטימטיבי של התבונה האנושית, שכן אז נדע את השכל האלוהי".

   

  בספרו האחרון לעומת זאת, הוא טוען כי הגילוי משנת 92' לפיו קיימים כוכבי לכת הסובבים סביב כוכב שאינו השמש שלהם, עוזר לפרק את תפיסתו של ניוטון שגרסה כי לא יתכן שהיקום נוצר מן הכאוס לבדו אלא על ידי אלוהים.

   

  "כל זה הופך את צירופי המקרים הקיימים בתנאים הפלנטריים שלנו – שמש יחידה, שילוב בר-מזל של מרחק בין כדור הארץ לשמש ומסת שמש – להרבה פחות ראויים לציון ולהרבה פחות משכנעים כעדות לכך שהארץ תוכננה בקפידה רק על מנת לרצות את בני האדם", כותב הוקינג.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטיבן הוקינג, כופר באלוהים
  צילום: gettyimages imagebank
  מומלצים