שתף קטע נבחר

פיצוצים ואש במחסן של חיזבאללה בדרום לבנון

בביתו של פעיל חיזבאללה, שבו הוקם גם מחסן נשק של הארגון, התרחשו שלושה פיצוצים שגרמו לפציעתם של חמישה בני אדם. כוחות צבא לבנון סגרו את המקום, הפיצוצים המשיכו. גורמי ביטחון ישראלים: שוב הוכח שהם מחזיקים נשק בלב אוכלוסייה

בוושינגטון אולי מדברים על שלום עם הפלסטינים, אבל המתח בזירה הצפונית לא מתפוגג. בצהריים (יום ו') נשמעו פיצוצים בדרום-לבנון, שמקורם כנראה במחסן נשק בביתו של פעיל חיזבאללה.

 

הפיצוץ התרחש בעיירה א-שהבייה, כ-15 קילומטרים ממזרח לצור - באזור שמדרום לנהר הליטני, שלאחר החלטה 1701 של האו"ם נאסר על אנשי חיזבאללה להחזיק בו נשק. על-פי הדיווחים, פרצה במקום אש בעקבות שלושה פיצוצים שהחרידו מבנה בן שלוש קומות שכלל גם מחסן נשק.


זירת האירוע. חיילי יוניפי"ל הגיעו לבדוק (צילום: AP)

 

כלי תקשורת בלבנון דיווחו על חמישה פצועים באירוע, וכן כי במשך שעה ארוכה המשיכו להישמע באזור קולות נפץ נוספים. האש שפרצה מהבית התפשטה גם לחורשה סמוכה. כוחות צבא לבנון הגיעו למקום וסגרו את הזירה. גורם צבאי רשמי בביירות אמר כי "אנחנו מנסים לברר את מקור הפיצוצים".

 

גורמי ביטחון בישראל ציינו כי האירוע מוכיח פעם נוספת שחיזבאללה מחזיק אמצעי לחימה בלב אוכלוסייה אזרחית ומסכן את תושבי דרום לבנון. בצה"ל גם הדגישו שצבא לבנון מנע מאנשי יוניפי"ל לבחון את המתרחש במקום, מה שמעלה את החשד לשיתוף פעולה בין צבא לבנון לחיזבאללה.

 

פיצוץ גדול ראשון - בקיץ שעבר

היום אמורות להיערך עצרות בלבנון, כמו ברחבי העולם הערבי והמוסלמי, לרגל "יום ירושלים" המצוין ביום השישי האחרון של חודש הרמדאן. מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, אמור לשאת אחר הצהריים נאום.


לא הפיצוץ הראשון מדרום לליטני. א-שהבייה, היום (צילום: AFP)

 

בקיץ שעבר התעוררה סערה בינלאומית לאחר שבעיירה חירבת סלים שבדרום לבנון התפוצץ מחסן תחמושת של חיזבאללה. ישראל התלוננה באו"ם על הפרת החלטה 1701,

שהביאה לסוף מלחמת לבנון השנייה - ואוסרת על חיזבאללה להחזיק נשק בדרום המדינה. אחר כך אירוע עוד כמה תקריות דומות.

 

העימות האחרון היה דווקא ישירות מול צבא לבנון. בתקרית הקשה ביותר מאז המלחמה, ב-3 באוגוסט, נהרג סגן אלוף במיל' דב (ברי) הררי, ונפצע באורח קשה סרן עזרא לקיה. בעקבות העימות איימה ארה"ב לבחון מחדש את הסיוע לצבא לבנון. על רקע זה הציעה הודיעה איראן כי היא מוכנה לצייד את צבא לבנון אם תתבקש לעשות זאת. יוניפי"ל קבע שהעץ שביקשה ישראל לגזום ועורר את התקרית, היה בשטח ישראלי.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשד לשיתוף פעולה של צבא לבנון
צילום: AP
נסראללה. ידבר על הפיצוץ?
צילום: AFP
מומלצים