שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מוריסי: "הסינים הם זן נחות"

  הפה הגדול מכה שוב, והפעם בתגובה לזוועות תעשיית הבשר הסינית. למרות התגובות הזועמות על דבריו, אומר מוריסי: "זו ההתאכזרות הגדולה ביותר בבעלי חיים בעולמנו"

  "Bigmouth Strikes Again" שר מוריסי בימיו כסולן "הסמית'ס" ואכן, הנה הוא פותח את פיו הגדול שוב. הפעם הוא עשה כן לטובת מתקפה בוטה על העם הסיני, אותו כינה "זן נחות" וזאת בגלל יחסו לבעלי חיים.

   

  מוריסי בן ה-51 ידוע כצמחוני והתבטא פעמים רבות בעבר נגד אכילת בשר. תעשיית המזון הסינית, המעבדת גם בשרם של כלבים, חתולים ועוד כחלק מהתפריט השגרתי של התושבים, הביאה את הזמר הבריטי להתבטא באופן קיצוני במיוחד הפעם. "ראיתם את הדברים בחדשות בנוגע לטיפול שלהם בחיות וברווחתם? זה פשוט נורא. זה בלתי נמנע לחשוב שמדובר בזן נחות", אמר בראיון ל"גרדיאן".

   

  דבריו של מוריסי כבר הספיקו לעורר הד ציבורי רחב והעלו מהאוב התבטאויות פרובוקטיביות שלו מ-2007 בנוגע למדיניות ההגירה של בריטניה, אשר עוררה זעמם של רבים. דובר ארגון "Love Music Hate Racism" מרטין סמית' תקף בחריפות את הזמר. "זוהי גזענות לשמה. כשאתה מתחיל להשתמש במלים כמו 'זן נחות' אתה נכנס למים אפלים. אני לא חושב שאנו יכולים לבקש ממנו לחזור, אחרי זה".

   

  מוריסי מצדו ניסה להצדיק את דבריו מתוך הזעזוע שחווה כשצפה בזוועה המתועדת של בתי המטבחיים בסין: "אם מישהו ראה את הזוועות והסרטים הבלתי ניתנים לצפייה של המסחר בחתולים וכלבים בסין - חיות שעורם מופשט מהם בעודם בחיים - אז הוא לא יכול לתמוך בסין כאומה אכפתית. אין שם חוקים המגנים על בעלי החיים והתוצאה היא ההתאכזרות והניצול הנוראים ביותר נגד בעלי חיים בעולמנו. אי אפשר להגן על זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוריסי. פה מדבר, לא אוכל בשר
  לאתר ההטבות
  מומלצים