שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חנינה לבניזרי: מש' המשפטים מתנגד, השר נמנע
  ל-ynet נודע כי מנהלת מחלקת החנינות במשרד המשפטים המליצה כי בשלב זה אין להעניק חנינה לשר לשעבר. עם זאת, שר המשפטים העביר לנשיא פרס המלצה ללא כל הבעת עמדה

  מנהלת מחלקת החנינות במשרד המשפטים, אמי פלמור, המליצה כי בשלב זה אין לחון את השר לשעבר שלמה בניזרי שנידון לארבע שנות מאסר על עבירות שחיתות - כך נודע ל-ynet.

   

  בחוות דעתה, שהעבירה לפני מספר שבועות לשר המשפטים יעקב נאמן, כתבה פלמור כי מעשיו של בניזרי

  מהווים שחיתות שלטונית שיש להרתיע לגביה וכי בית המשפט העליון נתן פסק דין קשה במיוחד נגד מעשיו של בניזרי ולכן אין בשלב זה לתת לו חנינה.

   

  פלמור ציינה בחוות הדעת כי לא התגלו כל נסיבות חדשות, בריאותיות או משפחתיות, שיכולות לשנות את מצבו של בניזרי ולחון אותו. המסמך הועבר לשר המשפטים, ול-ynet נודע כי בהמלצה שהעביר לנשיא שמעון פרס, הוא לא נקט כל עמדה ולא כתב אם הוא סבור כי יש לחון את בניזרי או אם הוא מתנגד לחנינה, ולמעשה השאיר את ההחלטה לשיקולו של פרס.

   

  החלטה נדירה של שר המשפטים 

  המלצת נאמן הינה החלטה נדירה. בדרך כלל, שר משפטים מציין בפני הנשיא אם לדעתו יש לחון או לא. כעת עומדות בפני הנשיא שתי המלצות שונות - אחת של פלמור, הממליצה שלא לחון את בניזרי בשלב זה, והשנייה של נאמן, שאינו מביע כל עמדה.

   

  בניזרי הורשע בקבלת שוחד, הפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, לאחר

  שבזמן שהיה שר העבודה והרווחה סייע לחברו משה סלע, שהיה בעליהן של חברות כוח אדם שהביאו עובדים זרים לישראל, בתמורה ל-100 אלף שקלים.

   

  ביולי 2008 גזר שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יעקב סבן, עונש מאסר של שנה וחצי על בניזרי ולאחר שהפרקליטות ערערה לבית המשפט העליון, הערעור התקבל והעונש הוחמר לארבע שנות מאסר.

   

  בפסק הדין כתבו השופטים נגד השחיתות השלטונית ש"הפכה לנגע חברתי הגובה מחיר כבד ומחייב ענישה הרתעתית". השופטים קבעו שכדי להתמודד עם שחיתות זו יש להציג תג מחיר גבוה מזה שהיה נהוג בעבר בעבירות אלה.

   

  בניזרי החל לרצות את עונשו לפני כשנה וחצי, ושנה לאחר מכן הגיש בקשת חנינה לנשיא. בניזרי ביקש כי פרס יעמיד לנגד עיניו את תרומתו הרבה לחברה הישראלית, וציין כי הותיר משפחה ללא אב וללא פרנסה הנושאת על גבה חובות כבדים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בניזרי. ביקש חנינה מהנשיא
  צילום: ירון ברנר
  החליט שלא להחליט? שר המשפטים
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים